| Manufacturer Part Number: | SS10P2CL-M3/87A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 20V 5A Surface Mount TO-277, 3-PowerDFN |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SS10P2CL-M3/87A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SS10P2CL-M3/87A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Arrays | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 20V | |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 5A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 520mV @ 5A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 850µA @ 20V | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN | |
| Supplier Device Package | TO-277A (SMPC) | |
| Standard Package | 6,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SS10P2CL-M3/87A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SS10P2CL-M3/87A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SS10P2CL-M3/87A is new and unused, you can buy SS10P2CL-M3/87A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SS10P2CL-M3/87A.
| 1N2988RB | Zener Diode 27V 10W ±5% Chassis, Stud Mount DO-213AA | 1N2988RB.pdf | |
| JAN1N4462CUS | Zener Diode 7.5V 1.5W ±2% Surface Mount D-5A | JAN1N4462CUS.pdf | |
| KSP93BU | TRANS PNP 200V 0.5A TO-92 | KSP93BU.pdf | |
| 8N3DV85LC-0152CDI8 | VCXO IC 328.125MHz, 322.265625MHz 6-CLCC | 8N3DV85LC-0152CDI8.pdf | |
| MC705B16NCFNER | HC05 HC05 Microcontroller IC 8-Bit 2.1MHz 15KB (15K x 8) OTP 52-PLCC (19.1x19.1) | MC705B16NCFNER.pdf | |
| ADG811YRUZ | 4 Circuit IC Switch 1:1 650 mOhm 16-TSSOP | ADG811YRUZ.pdf | |
| MAX4800ACCM+T | 8 Circuit IC Switch 1:1 38 Ohm 48-LQFP/48-TQFP (7x7) | MAX4800ACCM+T.pdf | |
| S1D13748B00B10B | IC GRAPHIC LCD CTRLR 121BGA | S1D13748B00B10B.pdf | |
| 72245LB15PFI | IC FIFO 1024X18 SYNC 15NS 64QFP | 72245LB15PFI.pdf | |
| 74HCT154PW,118 | Decoder/Demultiplexer 1 x 4:16 24-TSSOP | 74HCT154PW,118.pdf | |
| IS61LF102418B-7.5TQLI | IC SRAM 18MBIT 7.5NS 100TQFP | IS61LF102418B-7.5TQLI.pdf | |
| BD82000FVJ-LBE2 | IC SWITCH USB HI SIDE 1CH 8TSSOP | BD82000FVJ-LBE2.pdf | |
| LTC6652BHMS8-3#TRPBF | Series Voltage Reference IC ±0.1% 5mA 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) | LTC6652BHMS8-3#TRPBF.pdf | |
| LX8211-25ISE | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 150mA SOT-23-5 | LX8211-25ISE.pdf |