| Manufacturer Part Number: | SS10P2CLHM3/87A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 20V 5A Surface Mount TO-277, 3-PowerDFN |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SS10P2CLHM3/87A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SS10P2CLHM3/87A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Other | DD-005-2015-Rev-0 26/Jan2015 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Arrays | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Not Available | |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 20V | |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 5A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 520mV @ 5A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 850µA @ 20V | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN | |
| Supplier Device Package | TO-277A (SMPC) | |
| Standard Package | 6,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SS10P2CLHM3/87A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SS10P2CLHM3/87A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SS10P2CLHM3/87A is new and unused, you can buy SS10P2CLHM3/87A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SS10P2CLHM3/87A.
| CZRW5251B-G | Zener Diode 22V 350mW ±5% Surface Mount SOD-123 | CZRW5251B-G.pdf | |
| 8N4SV76LC-0013CDI8 | VCXO IC 622.08MHz 6-CLCC | 8N4SV76LC-0013CDI8.pdf | |
| 8N3QV01KG-1054CDI8 | VCXO IC 25MHz, 33.33MHz, 50MHz, 62.5MHz 10-CLCC | 8N3QV01KG-1054CDI8.pdf | |
| DAC7578SPWR | 12 Bit Digital to Analog Converter 8 16-TSSOP | DAC7578SPWR.pdf | |
| TMS320F28030PNS | C28x C2000™ C28x Piccolo™ Microcontroller IC 32-Bit 60MHz 32KB (16K x 16) FLASH 80-LQFP (12x12) | TMS320F28030PNS.pdf | |
| DG9262DY | 2 Circuit IC Switch 1:1 60 Ohm 8-SOIC | DG9262DY.pdf | |
| USB2503-HZH | USB Hub Controller USB 2.0 USB Interface 48-QFN-EP (7x7) | USB2503-HZH.pdf | |
| NCN5150DG | 1/1 Transceiver Half M-Bus 16-SOIC | NCN5150DG.pdf | |
| EL5221CYZ-T7 | Buffer Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-MSOP | EL5221CYZ-T7.pdf | |
| 74AC16652DLR | Transceiver, Non-Inverting 2 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 56-SSOP | 74AC16652DLR.pdf | |
| 71V3577S80BG | IC SRAM 4.5MBIT 8NS 119BGA | 71V3577S80BG.pdf | |
| X4165S8I-2.7 | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 8-SOIC | X4165S8I-2.7.pdf | |
| PQ015EH02ZZ | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.5V 2A TO-263 | PQ015EH02ZZ.pdf | |
| MIC5239-3.0YMM | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3V 500mA 8-MSOP | MIC5239-3.0YMM.pdf |