| Manufacturer Part Number: | SS10P3C-M3/87A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 30V 5A Surface Mount TO-277, 3-PowerDFN |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SS10P3C-M3/87A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SS10P3C-M3/87A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Arrays | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30V | |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 5A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 530mV @ 5A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 550µA @ 30V | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN | |
| Supplier Device Package | TO-277A (SMPC) | |
| Standard Package | 6,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SS10P3C-M3/87A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SS10P3C-M3/87A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SS10P3C-M3/87A is new and unused, you can buy SS10P3C-M3/87A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SS10P3C-M3/87A.
| BA980-GS18 | RF Diode PIN - Single 30V 50mA SOD-80 QuadroMELF | BA980-GS18.pdf | |
| BZX85C39-TAP | Zener Diode 39V 1.3W ±5% Through Hole DO-41 | BZX85C39-TAP.pdf | |
| JANTXV1N4478D | Zener Diode 36V 1.5W ±1% Through Hole DO-41 | JANTXV1N4478D.pdf | |
| SUP90N08-6M8P-E3 | MOSFET N-CH 75V 90A TO220AB | SUP90N08-6M8P-E3.pdf | |
| SI5341C-B-GM | IC CLK BUFFER PLL 64QFN | SI5341C-B-GM.pdf | |
| 8N4SV75EC-0136CDI | VCXO IC 100MHz 6-CLCC | 8N4SV75EC-0136CDI.pdf | |
| ADSP-BF516KBCZ-3 | IC DSP 16/32B 300MHZ 168CSBGA | ADSP-BF516KBCZ-3.pdf | |
| SAK-XC888CM-6FFI 5V AC | XC800 XC8xx Microcontroller IC 8-Bit 24MHz 24KB (24K x 8) FLASH 64-TQFP (10x10) | SAK-XC888CM-6FFI 5V AC.pdf | |
| SI3069-A-FTR | Telecom IC Direct Access Arrangement (DAA) | SI3069-A-FTR.pdf | |
| ISD4002-150P | Voice Record/Playback IC Multiple Message 150 Sec SPI 28-DIP | ISD4002-150P.pdf | |
| AD8571ARZ-REEL7 | Chopper (Zero-Drift) Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 8-SOIC | AD8571ARZ-REEL7.pdf | |
| MAX406ACSA+ | General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 8-SOIC | MAX406ACSA+.pdf | |
| SN74LVC1G0832DCKT | AND/OR Gate Configurable 1 Circuit 3 Input (2, 1) Input SC-70-6 | SN74LVC1G0832DCKT.pdf | |
| 24LC00T-I/OT | IC EEPROM 128BIT 400KHZ SOT23-5 | 24LC00T-I/OT.pdf | |
| 24AA64T-E/MNY | IC EEPROM 64KBIT 400KHZ 8TDFN | 24AA64T-E/MNY.pdf |