| Manufacturer Part Number: | SS10P3CL-M3/86A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 30V 5A Surface Mount TO-277, 3-PowerDFN |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SS10P3CL-M3/86A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SS10P3CL-M3/86A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Arrays | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30V | |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 5A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 520mV @ 5A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 850µA @ 30V | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN | |
| Supplier Device Package | TO-277A (SMPC) | |
| Standard Package | 1,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SS10P3CL-M3/86A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SS10P3CL-M3/86A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SS10P3CL-M3/86A is new and unused, you can buy SS10P3CL-M3/86A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SS10P3CL-M3/86A.
| NTD32N06-1G | MOSFET N-CH 60V 32A IPAK | NTD32N06-1G.pdf | |
| MK1581-01GITR | IC CLK GENERATOR T1/E1 16-TSSOP | MK1581-01GITR.pdf | |
| QS3126S1G8 | Bus Switch 1 x 1:1 14-SOIC | QS3126S1G8.pdf | |
| U62256AS2K07LLG1 | IC SRAM 256MB 32KX8 28-SOP | U62256AS2K07LLG1.pdf | |
| W9751G6KB25I TR | 512M DDR2-800 X16 IND | W9751G6KB25I TR.pdf | |
| APX809-31SAG-7 | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-3 | APX809-31SAG-7.pdf | |
| S-8733A0EUP-APFT2U | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V SOT-89-5 | S-8733A0EUP-APFT2U.pdf |