| Manufacturer Part Number: | SS10P4C-M3/87A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 40V 5A Surface Mount TO-277, 3-PowerDFN |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SS10P4C-M3/87A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SS10P4C-M3/87A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Arrays | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 40V | |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 5A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 530mV @ 5A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 550µA @ 40V | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN | |
| Supplier Device Package | TO-277A (SMPC) | |
| Standard Package | 6,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SS10P4C-M3/87A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SS10P4C-M3/87A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SS10P4C-M3/87A is new and unused, you can buy SS10P4C-M3/87A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SS10P4C-M3/87A.
| CZRFR13VB-HF | Zener Diode 13V 200mW ±2% Surface Mount 1005/SOD-323F | CZRFR13VB-HF.pdf | |
| RN1907,LF(CT | TRANS 2NPN PREBIAS 0.2W US6 | RN1907,LF(CT.pdf | |
| BD675G | TRANS NPN DARL 45V 4A TO225 | BD675G.pdf | |
| 853S01AKILF | Clock Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer IC 2.5GHz 16-VFQFN Exposed Pad | 853S01AKILF.pdf | |
| SY10EL34ZI-TR | IC CLK GEN /2/4/6 5V/3.3V 16SOIC | SY10EL34ZI-TR.pdf | |
| 8N4QV01KG-0045CDI8 | VCXO IC 100MHz, 125MHz, 100MHz, 125MHz 10-CLCC | 8N4QV01KG-0045CDI8.pdf | |
| ATTINY84A-MUR | AVR AVR® ATtiny Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 8KB (4K x 16) FLASH 20-QFN (4x4) | ATTINY84A-MUR.pdf | |
| EL5103IW-T7A | Voltage Feedback Amplifier 1 Circuit SOT-23-5 | EL5103IW-T7A.pdf | |
| 74LVC623ADB,118 | Transceiver, Non-Inverting 1 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 20-SSOP | 74LVC623ADB,118.pdf | |
| S-1000C43-N4T1G | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SC-82AB | S-1000C43-N4T1G.pdf | |
| XC6124E433MR-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-25 | XC6124E433MR-G.pdf | |
| TLVH431BCDCKR | Shunt Voltage Reference IC 18V ±0.5% 70mA 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 | TLVH431BCDCKR.pdf | |
| LT1236CIS8-10#PBF | Series, Shunt, Buried Zener Voltage Reference IC ±0.1% 10mA 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | LT1236CIS8-10#PBF.pdf | |
| LM2585SX-ADJ/NOPB | Boost, Flyback, Forward Converter Switching Regulator IC Positive Adjustable 1.23V 1 Output 3A (Switch) TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA | LM2585SX-ADJ/NOPB.pdf | |
| TLV71312PDBVR | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.2V 150mA SOT-23-5 | TLV71312PDBVR.pdf |