| Manufacturer Part Number: | SS10PH45-M3/87A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE SCHOTTKY 45V 10A TO277A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SS10PH45-M3/87A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SS10PH45-M3/87A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 45V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 10A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 720mV @ 10A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 80µA @ 45V | |
| Capacitance @ Vr, F | 270pF @ 4V, 1MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN | |
| Supplier Device Package | TO-277A (SMPC) | |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C | |
| Standard Package | 6,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SS10PH45-M3/87A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SS10PH45-M3/87A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SS10PH45-M3/87A is new and unused, you can buy SS10PH45-M3/87A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SS10PH45-M3/87A.
| MA2SD1900L | Diode Schottky 20V 200mA Surface Mount SSMini2-F1 | MA2SD1900L.pdf | |
| MJ15001G | TRANS NPN 140V 15A TO-3 | MJ15001G.pdf | |
| 8N3Q001LG-0120CDI | Clock Oscillator IC 166.6667MHz 10-CLCC | 8N3Q001LG-0120CDI.pdf | |
| EPM570F100C5N | IC CPLD 440MC 5.4NS 100FBGA | EPM570F100C5N.pdf | |
| MB90F865ESPMC-GE2 | IC MCU FLASH MICOM-0.35 100LQFP | MB90F865ESPMC-GE2.pdf | |
| C8051F047 | 8051 C8051F04x Microcontroller IC 8-Bit 25MHz 32KB (32K x 8) FLASH 64-TQFP (10x10) | C8051F047.pdf | |
| IDT79RC32T351-133DH | MIPS-II Microprocessor IC Interprise™ 1 Core, 32-Bit 133MHz 208-PQFP (28x28) | IDT79RC32T351-133DH.pdf | |
| PCA6416AHF,128 | I/O Expander 16 I²C, SMBus 400kHz 24-HWQFN (4x4) | PCA6416AHF,128.pdf | |
| ISD2360YYI | Voice Record/Playback IC Single Message 64 Sec SPI 32-QFN (5x5) | ISD2360YYI.pdf | |
| LT1620IGN#TRPBF | Current Sense Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 16-SSOP | LT1620IGN#TRPBF.pdf | |
| IS43LR16160F-6BL-TR | IC DDR 256M 166MHZ 60TFBGA | IS43LR16160F-6BL-TR.pdf | |
| X5045M8IZ-2.7 | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 8-MSOP | X5045M8IZ-2.7.pdf | |
| NCP585LSN18T1G | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 300mA SOT-23-5 | NCP585LSN18T1G.pdf | |
| AP1117DL-13 | Linear Voltage Regulator IC Positive Adjustable 1 Output 1.25 V ~ 5 V 1A TO-252-3 | AP1117DL-13.pdf |