| Manufacturer Part Number: | ST600K |
|---|---|
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS NPN 120V 1A SOT32 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ST600K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ST600K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | STMicroelectronics | |
| Series | - | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Obsolete | |
| Transistor Type | NPN | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 1A | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 120V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 500mV @ 50mA, 500mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 1µA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 120 @ 100mA, 5V | |
| Power - Max | 12.5W | |
| Frequency - Transition | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-225AA, TO-126-3 | |
| Supplier Device Package | SOT-32-3 | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ST600K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ST600K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of STMicroelectronics all series components. The condition of ST600K is new and unused, you can buy ST600K STMicroelectronics with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ST600K.
| AON6508 | MOSFET N-CH 30V 29A 8DFN | AON6508.pdf | |
| 8N4QV01LG-0116CDI | VCXO IC 70.656MHz, 35.328MHz, 70.656MHz, 35.328MHz 10-CLCC | 8N4QV01LG-0116CDI.pdf | |
| ISL23425WFRUZ-T7A | Digital Potentiometer 10k Ohm 2 Circuit 256 Taps SPI Interface 16-UTQFN (2.6x1.8) | ISL23425WFRUZ-T7A.pdf | |
| AD5062BRJZ-1500RL7 | 16 Bit Digital to Analog Converter 1 SOT-23-8 | AD5062BRJZ-1500RL7.pdf | |
| AD7846JN | 16 Bit Digital to Analog Converter 1 28-PDIP | AD7846JN.pdf | |
| LPC4330FET256,551 | ARM® Cortex®-M4/M0 LPC43xx Microcontroller IC 32-Bit Dual-Core 204MHz ROMless 256-LBGA (17x17) | LPC4330FET256,551.pdf | |
| R5F1007CDNA#U0 | RL78 RL78/G13 Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 32KB (32K x 8) FLASH 24-HWQFN (4x4) | R5F1007CDNA#U0.pdf | |
| DSPIC33FJ32GP302-E/SP | dsPIC dsPIC™ 33F Microcontroller IC 16-Bit 40 MIPs 32KB (32K x 8) FLASH 28-SPDIP | DSPIC33FJ32GP302-E/SP.pdf | |
| R5F21365MNFA#30 | R8C R8C/3x/36M Microcontroller IC 16-Bit 20MHz 24KB (24K x 8) FLASH 64-LQFP (14x14) | R5F21365MNFA#30.pdf | |
| LTC1387CSW#PBF | 2/2 Transceiver Half Multiprotocol 20-SOIC | LTC1387CSW#PBF.pdf | |
| XRT86VL32IB | Telecom IC 225-BGA (19x19) | XRT86VL32IB.pdf | |
| SI8540-B-FWR | Current Sense Amplifier 1 Circuit SOT-23-5 | SI8540-B-FWR.pdf | |
| IS45S32200L-7BLA1-TR | IC SDRAM 64M 143MHZ 90BGA | IS45S32200L-7BLA1-TR.pdf | |
| MT29F4G16ABADAH4-IT:D | IC FLASH 4GBIT 63VFBGA | MT29F4G16ABADAH4-IT:D.pdf |