| Manufacturer Part Number: | TK14C65W,S1Q |
|---|---|
| Manufacturer: | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 9049 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 650V 13.7A I2PAK |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | TK14C65W,S1Q Datasheet |
| Internal Part Number | 898-TK14C65W,S1Q | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | N-Channel Standard FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage | |
| Series | - | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 650V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 13.7A (Ta) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 250 mOhm @ 6.9A, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 3.5V @ 690µA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 35nC @ 10V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 1300pF @ 300V | |
| Power - Max | 130W | |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA | |
| Supplier Device Package | I2PAK | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | TK14C65W,S1Q | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
TK14C65W,S1Q is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Toshiba Semiconductor and Storage all series components. The condition of TK14C65W,S1Q is new and unused, you can buy TK14C65W,S1Q Toshiba Semiconductor and Storage with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for TK14C65W,S1Q.
| BT152X-800R,127 | SCR 800V 20A Standard Recovery Through Hole TO-220-3 | BT152X-800R,127.pdf | |
| 8N4Q001KG-1036CDI | Clock Oscillator IC 100MHz, 125MHz, 250MHz, 312.5MHz 10-CLCC | 8N4Q001KG-1036CDI.pdf | |
| ATSENSE201HA-AU | 4 Channel AFE 24 Bit 2.5mW 32-TQFP (7x7) | ATSENSE201HA-AU.pdf | |
| MAX110BCAP | 14 Bit Analog to Digital Converter 2 Input 1 Sigma-Delta 20-SSOP | MAX110BCAP.pdf | |
| PIC16F1618-E/ML | PIC PIC® XLP™ 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 7KB (4K x 14) FLASH 20-QFN (4x4) | PIC16F1618-E/ML.pdf | |
| PIC18F4331-E/ML | PIC PIC® 18F Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 8KB (4K x 16) FLASH 44-QFN (8x8) | PIC18F4331-E/ML.pdf | |
| DG411FEUE+ | 4 Circuit IC Switch 1:1 35 Ohm 16-TSSOP | DG411FEUE+.pdf | |
| TLC072AIP | General Purpose Amplifier 2 Circuit 8-PDIP | TLC072AIP.pdf | |
| SY88236LMG | Laser Driver IC 2.5Gbps 1 Channel 3 V ~ 3.6 V 32-MLF® (5x5) | SY88236LMG.pdf | |
| DRV101F/500 | IC MOTOR DRIVER PWM 7DDPAK | DRV101F/500.pdf | |
| A2982SLW | IC SOURCE DRIVER 8CHAN 20SOIC | A2982SLW.pdf | |
| ADM1813-5AKS-REEL | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SC-70-3 | ADM1813-5AKS-REEL.pdf | |
| LT6654BHS6-5#TRMPBF | Series Voltage Reference IC ±0.1% 10mA SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6 | LT6654BHS6-5#TRMPBF.pdf | |
| ISL6312CRZ-T | - Controller, Intel VR10, VR11, AMD CPU Voltage Regulator IC 1 Output 48-QFN (7x7) | ISL6312CRZ-T.pdf |