| Manufacturer Part Number: | TK14G65W,RQ |
|---|---|
| Manufacturer: | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 10010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 650V 13.7A D2PAK |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | TK14G65W,RQ Datasheet |
| Internal Part Number | 898-TK14G65W,RQ | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | N-Channel Standard FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 650V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 13.7A (Ta) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 250 mOhm @ 6.9A, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 3.5V @ 690µA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 35nC @ 10V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 1300pF @ 300V | |
| Power - Max | 130W | |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB | |
| Supplier Device Package | D2PAK | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | TK14G65W,RQ | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
TK14G65W,RQ is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Toshiba Semiconductor and Storage all series components. The condition of TK14G65W,RQ is new and unused, you can buy TK14G65W,RQ Toshiba Semiconductor and Storage with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for TK14G65W,RQ.
| BZX85C47_T50R | Zener Diode 47V 1W ±6% Through Hole DO-41 | BZX85C47_T50R.pdf | |
| TLC5628CN | 8 Bit Digital to Analog Converter 8 16-PDIP | TLC5628CN.pdf | |
| AD7846JNZ | 16 Bit Digital to Analog Converter 1 28-PDIP | AD7846JNZ.pdf | |
| A3PE3000L-FGG896M | IC FPGA 620 I/O 896FBGA | A3PE3000L-FGG896M.pdf | |
| XC4044XL-09BG352C | IC FPGA 289 I/O 352MBGA | XC4044XL-09BG352C.pdf | |
| MB90F345CESPMC-G-N2E1 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90340E Microcontroller IC 16-Bit 24MHz 512KB (512K x 8) FLASH 100-LQFP (14x14) | MB90F345CESPMC-G-N2E1.pdf | |
| MAX4351EKA+T | Voltage Feedback Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail SOT-23-8 | MAX4351EKA+T.pdf | |
| 74HCT3G34GD,125 | Buffer, Non-Inverting 3 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output 8-XSON, SOT996-2 (2x3) | 74HCT3G34GD,125.pdf | |
| 74ALVC162835ADGG:1 | IC UNIV BUS DVR 18BIT 56TSSOP | 74ALVC162835ADGG:1.pdf | |
| 24LC1025-E/SN | IC EEPROM 1MBIT 400KHZ 8SOIC | 24LC1025-E/SN.pdf | |
| 11AA020T-I/MNY | IC EEPROM 2KBIT 100KHZ 8TDFN | 11AA020T-I/MNY.pdf | |
| LNK406EG | LED Driver IC 1 Output AC DC Offline Switcher Flyback Triac Dimming 1.5A eSIP-7C | LNK406EG.pdf | |
| TPS2104DBVR | OR Controller Source Selector Switch N and P-Channel 2:1 SOT-23-5 | TPS2104DBVR.pdf | |
| TDA3681J/N2S,112 | Ignition Buffer, Regulator PMIC 17-PDBS | TDA3681J/N2S,112.pdf | |
| 2U3820-50QDBVRG4Q1 | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-5 | 2U3820-50QDBVRG4Q1.pdf |