| Manufacturer Part Number: | TK20A60W,S5VX |
|---|---|
| Manufacturer: | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 9430 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 600V 20A TO220SIS |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | TK20A60W,S5VX Datasheet |
| Internal Part Number | 898-TK20A60W,S5VX | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | N-Channel Standard FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage | |
| Series | - | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 600V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 20A (Ta) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 155 mOhm @ 10A, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 3.7V @ 1mA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 48nC @ 10V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 1680pF @ 300V | |
| Power - Max | 45W | |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab | |
| Supplier Device Package | TO-220SIS | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | TK20A60W,S5VX | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
TK20A60W,S5VX is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Toshiba Semiconductor and Storage all series components. The condition of TK20A60W,S5VX is new and unused, you can buy TK20A60W,S5VX Toshiba Semiconductor and Storage with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for TK20A60W,S5VX.
| MUH1PDHM3/89A | DIODE RECT 1A 200V 25NS MICROSMP | MUH1PDHM3/89A.pdf | |
| VS-50WQ10FNTRRPBF | Diode Schottky 100V 5.5A Surface Mount D-PAK (TO-252AA) | VS-50WQ10FNTRRPBF.pdf | |
| BZX384C10-E3-18 | Zener Diode 10V 200mW ±5% Surface Mount SOD-323 | BZX384C10-E3-18.pdf | |
| JAN1N4126DUR-1 | Zener Diode 51V ±1% Surface Mount DO-213AA | JAN1N4126DUR-1.pdf | |
| SIA449DJ-T1-GE3 | MOSFET P-CH 30V 12A SC70-6 | SIA449DJ-T1-GE3.pdf | |
| SI5344C-A-GM | IC CLK BUFFER PLL 44QFN | SI5344C-A-GM.pdf | |
| EPM3128ATC100-7N | IC CPLD 128MC 7.5NS 100TQFP | EPM3128ATC100-7N.pdf | |
| XC7VX980T-2FFG1928C | IC FPGA 480 I/O 1928FCBGA | XC7VX980T-2FFG1928C.pdf | |
| R5F212BCSNLG#W4 | R8C R8C/2x/2B Microcontroller IC 16-Bit 20MHz 128KB (128K x 8) FLASH 64-TFLGA (6x6) | R5F212BCSNLG#W4.pdf | |
| TL064CNSR | J-FET Amplifier 4 Circuit 14-SO | TL064CNSR.pdf | |
| AD8671AR | General Purpose Amplifier 1 Circuit 8-SOIC | AD8671AR.pdf | |
| TLV3494AIPWR | Comparator General Purpose CMOS, Push-Pull, Rail-to-Rail 14-TSSOP | TLV3494AIPWR.pdf | |
| 74LVCH2T45GT,115 | Voltage Level Translator Bidirectional 1 Circuit 2 Channel 420Mbps 8-XSON, SOT833-1 (1.95x1) | 74LVCH2T45GT,115.pdf | |
| MT29F1G08ABBDAH4-ITX:D TR | IC FLASH 1GBIT 63VFBGA | MT29F1G08ABBDAH4-ITX:D TR.pdf | |
| AT27C010-45JI | IC OTP 1MBIT 45NS 32PLCC | AT27C010-45JI.pdf |