| Manufacturer Part Number: | TK31J60W,S1VQ |
|---|---|
| Manufacturer: | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 9057 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N CH 600V 30.8A TO-3P(N) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | TK31J60W,S1VQ Datasheet |
| Internal Part Number | 898-TK31J60W,S1VQ | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | DTMOSIV Superjunction MOSFETs | |
| Online Catalog | Super Junction FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage | |
| Series | - | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Super Junction | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 600V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 30.8A (Ta) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 88 mOhm @ 15.4A, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 3.7V @ 1.5mA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 86nC @ 10V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 3000pF @ 300V | |
| Power - Max | 230W | |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-3P-3, SC-65-3 | |
| Supplier Device Package | TO-3P(N) | |
| Standard Package | 25 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | TK31J60W,S1VQ | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
TK31J60W,S1VQ is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Toshiba Semiconductor and Storage all series components. The condition of TK31J60W,S1VQ is new and unused, you can buy TK31J60W,S1VQ Toshiba Semiconductor and Storage with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for TK31J60W,S1VQ.
| MC100LVEP111FARG | Clock Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer IC 3GHz 32-LQFP | MC100LVEP111FARG.pdf | |
| MK74CG117AF | IC CLK GEN 16OUTPUT 48-SSOP | MK74CG117AF.pdf | |
| PT7C43390LE | Real Time Clock (RTC) IC Clock/Calendar I²C, 2-Wire Serial 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) | PT7C43390LE.pdf | |
| AD7939BCPZ-REEL7 | 10 Bit Analog to Digital Converter 4, 7, 8 Input 1 SAR 32-LFCSP-VQ (5x5) | AD7939BCPZ-REEL7.pdf | |
| EPXA4F1020C3 | IC EXCALIBUR ARM 1020FBGA | EPXA4F1020C3.pdf | |
| MSP430G2212IN20 | MSP430 MSP430G2xx Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 2KB (2K x 8) FLASH 20-PDIP | MSP430G2212IN20.pdf | |
| MAX4521CEE | 4 Circuit IC Switch 1:1 100 Ohm 16-QSOP | MAX4521CEE.pdf | |
| XTR110KU/1KG4 | IC V TO I CONVERTER/XMTR 16 SOIC | XTR110KU/1KG4.pdf | |
| TAS5424BTDKERQ1 | Amplifier IC 4-Channel (Quad) Class D 44-HSSOP | TAS5424BTDKERQ1.pdf | |
| CGD982LCU | IC AMP CATV PWR DOUBLER 8SIL | CGD982LCU.pdf | |
| TW8817-TA3-GR T&R | IC LCD CTRLR 80TQFP | TW8817-TA3-GR T&R.pdf | |
| MX29GL256EHXFI-90Q | IC FLASH 256MBIT 90NS 64LFBGA | MX29GL256EHXFI-90Q.pdf | |
| MT42L16M32D1AC-25 AAT:A TR | IC LPDDR2 SDRAM 1GBIT VFBGA | MT42L16M32D1AC-25 AAT:A TR.pdf | |
| IDT71V3558S200BQI8 | IC SRAM 4.5MBIT 200MHZ 165CABGA | IDT71V3558S200BQI8.pdf | |
| BQ27425YZFR-G2B | Battery Battery Monitor IC Lithium-Ion 15-DSBGA | BQ27425YZFR-G2B.pdf |