| Manufacturer Part Number: | TK31N60W,S1VF |
|---|---|
| Manufacturer: | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 9012 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N CH 600V 30.8A TO247 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | TK31N60W,S1VF Datasheet |
| Internal Part Number | 898-TK31N60W,S1VF | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | Super Junction FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage | |
| Series | - | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Super Junction | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 600V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 30.8A (Ta) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 88 mOhm @ 15.4A, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 3.7V @ 1.5mA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 86nC @ 10V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 3000pF @ 300V | |
| Power - Max | 230W | |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-247-3 | |
| Supplier Device Package | TO-247 | |
| Standard Package | 30 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | TK31N60W,S1VF | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
TK31N60W,S1VF is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Toshiba Semiconductor and Storage all series components. The condition of TK31N60W,S1VF is new and unused, you can buy TK31N60W,S1VF Toshiba Semiconductor and Storage with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for TK31N60W,S1VF.
| XN0653400L | TRANS 2NPN 20V 0.015A MINI6 | XN0653400L.pdf | |
| TPCA8057-H,LQ(M | MOSFET N-CH 30V 42A 8SOP-ADV | TPCA8057-H,LQ(M.pdf | |
| FDP5645 | MOSFET N-CH 60V 80A TO-220 | FDP5645.pdf | |
| ADUC848BSZ32-5 | 8052 MicroConverter® ADuC8xx Microcontroller IC 8-Bit 12.58MHz 32KB (32K x 8) FLASH 52-MQFP (10x10) | ADUC848BSZ32-5.pdf | |
| M306N5FCTFP#U0 | M16C/60 M16C™ M16C/60/6N5 Microcontroller IC 16-Bit 20MHz 128KB (128K x 8) FLASH 100-QFP (14x20) | M306N5FCTFP#U0.pdf | |
| SN75DP122RTQT | DVI, HDMI Signal Switching Interface 56-QFN (8x8) | SN75DP122RTQT.pdf | |
| BA3474F-E2 | General Purpose Amplifier 4 Circuit 14-SOP | BA3474F-E2.pdf | |
| TPS2557DRBT | IC PWR DIST SWITCH ADJ 8SON | TPS2557DRBT.pdf | |
| TPS22993RLWR | IC LOAD SWITCH 4CH I2C 20WQFN | TPS22993RLWR.pdf | |
| XC6123A239MG-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-25 | XC6123A239MG-G.pdf | |
| TPS3306-18DGKG4 | Supervisor Open Drain or Open Collector 2 Channel 8-VSSOP | TPS3306-18DGKG4.pdf | |
| S-1335C1J-N4T1U3 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.85V 150mA SC-82AB | S-1335C1J-N4T1U3.pdf | |
| S-13A1A31-A6T1U3 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.1V 1A HSNT-6A | S-13A1A31-A6T1U3.pdf | |
| S-1137C32-U5T1U | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.2V 300mA SOT-89-5 | S-1137C32-U5T1U.pdf | |
| MIC5210-2.8BMM-TR | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 2 Output 2.8V 150mA 8-MSOP | MIC5210-2.8BMM-TR.pdf |