| Manufacturer Part Number: | TK39N60W,S1VF |
|---|---|
| Manufacturer: | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 9065 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N CH 600V 38.8A TO247 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | TK39N60W,S1VF Datasheet |
| Internal Part Number | 898-TK39N60W,S1VF | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | Super Junction FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage | |
| Series | - | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Super Junction | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 600V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 38.8A (Ta) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 65 mOhm @ 19.4A, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 3.7V @ 1.9mA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 110nC @ 10V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 4100pF @ 300V | |
| Power - Max | 270W | |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-247-3 | |
| Supplier Device Package | TO-247 | |
| Standard Package | 30 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | TK39N60W,S1VF | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
TK39N60W,S1VF is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Toshiba Semiconductor and Storage all series components. The condition of TK39N60W,S1VF is new and unused, you can buy TK39N60W,S1VF Toshiba Semiconductor and Storage with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for TK39N60W,S1VF.
| 8N4DV85KC-0007CDI8 | VCXO IC 622.08MHz, 666.5143MHz 6-CLCC | 8N4DV85KC-0007CDI8.pdf | |
| ATF1504ASV-15AC100 | IC CPLD 64MC 15NS 100TQFP | ATF1504ASV-15AC100.pdf | |
| Z8F0223PH005SG2156 | eZ8 Encore!® XP® Microcontroller IC 8-Bit 5MHz 2KB (2K x 8) FLASH 20-PDIP | Z8F0223PH005SG2156.pdf | |
| MB90347ESPMC-GS-514E1 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90340E Microcontroller IC 16-Bit 24MHz 128KB (128K x 8) Mask ROM 100-LQFP (14x14) | MB90347ESPMC-GS-514E1.pdf | |
| MB90P224BPF-GT-5273 | F²MC-16F F²MC-16F MB90220 Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 96KB (96K x 8) OTP 120-PQFP (28x28) | MB90P224BPF-GT-5273.pdf | |
| MAX9670CTL+ | IC AUDIO/VIDEO SWIT DUAL 40TQFN | MAX9670CTL+.pdf | |
| MAX4800CTM+T | 8 Circuit IC Switch 1:1 38 Ohm 48-TQFN-EP (6x6) | MAX4800CTM+T.pdf | |
| SP3225ECY-L | 2/2 Transceiver Full RS232 20-TSSOP | SP3225ECY-L.pdf | |
| LC75804W-E | IC LCD DISPLAY DRIVER | LC75804W-E.pdf | |
| ADE7116ASTZF16-RL | IC ENERGY METER 64-LQFP | ADE7116ASTZF16-RL.pdf | |
| BQ500211RGZR | Wireless Power Transmitter PMIC 48-VQFN (7x7) | BQ500211RGZR.pdf | |
| MAX6328UR30+T | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-23-3 | MAX6328UR30+T.pdf | |
| AZ1117IH-5.0TRG1 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 5V 800mA SOT-223 | AZ1117IH-5.0TRG1.pdf |