| Manufacturer Part Number: | TK5A60W,S4VX |
|---|---|
| Manufacturer: | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 9079 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N CH 600V 5.4A TO-220SIS |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | TK5A60W,S4VX Datasheet |
| Internal Part Number | 898-TK5A60W,S4VX | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | Super Junction FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage | |
| Series | - | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Super Junction | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 600V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 5.4A (Ta) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 900 mOhm @ 2.7A, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 3.7V @ 270µA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 10.5nC @ 10V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 380pF @ 300V | |
| Power - Max | 30W | |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab | |
| Supplier Device Package | TO-220SIS | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | TK5A60W,S4VX | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
TK5A60W,S4VX is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Toshiba Semiconductor and Storage all series components. The condition of TK5A60W,S4VX is new and unused, you can buy TK5A60W,S4VX Toshiba Semiconductor and Storage with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for TK5A60W,S4VX.
| UDZSTE-1713B | Zener Diode 13V 200mW ±2% Surface Mount UMD2 | UDZSTE-1713B.pdf | |
| CMOZ8L2 TR | Zener Diode 8.2V 250mW ±5% Surface Mount SOD-523 | CMOZ8L2 TR.pdf | |
| SSTA56T116 | TRANS PNP 80V 0.5A SST3 | SSTA56T116.pdf | |
| SMMBTA56LT1G | TRANS PNP 80V 0.5A SOT23 | SMMBTA56LT1G.pdf | |
| BC640 | TRANS PNP 80V 1A TO-92 | BC640.pdf | |
| STL80N3LLH6 | MOSFET N-CH 30V 21A POWERFLAT | STL80N3LLH6.pdf | |
| 8N3SV75BC-0093CDI | VCXO IC 737.28MHz 6-CLCC | 8N3SV75BC-0093CDI.pdf | |
| A1010B-1PLG68I | IC FPGA 57 I/O 68PLCC | A1010B-1PLG68I.pdf | |
| PIC16F1716-I/ML | PIC PIC® XLP™ 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 14KB (8K x 14) FLASH 28-QFN (6x6) | PIC16F1716-I/ML.pdf | |
| PCM3001E | Stereo Audio Interface 18 b Serial 28-SSOP | PCM3001E.pdf | |
| CD4015BPW | IC DUAL STATIC SHFT REG 16-TSSOP | CD4015BPW.pdf | |
| BR24C08A-10TU-2.7 | IC EEPROM 8KBIT 400KHZ 8TSSOP | BR24C08A-10TU-2.7.pdf | |
| DS3070W-100# | IC NVSRAM 16MBIT 100NS 256BGA | DS3070W-100#.pdf | |
| LM4041CEM3X-1.2 | Shunt Voltage Reference IC ±0.5% 12mA TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | LM4041CEM3X-1.2.pdf | |
| S-1206B35-M3T1G | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.5V 250mA SOT-23-3 | S-1206B35-M3T1G.pdf |