| Manufacturer Part Number: | TN5415A |
|---|---|
| Manufacturer: | Fairchild Semiconductor |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS PNP 200V 0.1A TO-226 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | TN5415A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-TN5415A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | Fairchild Semiconductor | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Obsolete | |
| Transistor Type | PNP | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 200V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 2.5V @ 5mA, 50mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 50µA | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 30 @ 50mA, 10V | |
| Power - Max | 1W | |
| Frequency - Transition | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 Long Body | |
| Supplier Device Package | TO-226 | |
| Standard Package | 1,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | TN5415A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
TN5415A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Fairchild Semiconductor all series components. The condition of TN5415A is new and unused, you can buy TN5415A Fairchild Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for TN5415A.
| KSA1381ESTU | TRANS PNP 300V 0.1A TO-126 | KSA1381ESTU.pdf | |
| KSH44H11ITU | TRANS NPN 80V 8A I-PAK | KSH44H11ITU.pdf | |
| PSMN8R0-40BS,118 | MOSFET N-CH 40V 77A D2PAK | PSMN8R0-40BS,118.pdf | |
| IKP20N60TAHKSA1 | IGBT Trench Field Stop 600V 40A 166W Through Hole PG-TO220-3-1 | IKP20N60TAHKSA1.pdf | |
| D2-92683-QR-T | IC DGTL AMP INTELLIGENT 72QFN | D2-92683-QR-T.pdf | |
| 87016AYLF | IC CLK GENERATOR 1:6 48-LQFP | 87016AYLF.pdf | |
| 8N4Q001FG-0125CDI8 | Clock Oscillator IC 622.08MHz, 672.16271MHz, 622.08MHz, 672.16271MHz 10-CLCC | 8N4Q001FG-0125CDI8.pdf | |
| 8N4QV01KG-0001CDI | VCXO IC 125MHz, 100MHz, 122.88MHz, 156.25MHz 10-CLCC | 8N4QV01KG-0001CDI.pdf | |
| STM32L152CCT6 | ARM® Cortex®-M3 STM32 L1 Microcontroller IC 32-Bit 32MHz 256KB (256K x 8) FLASH 48-LQFP (7x7) | STM32L152CCT6.pdf | |
| STM32F215RGT6TR | ARM® Cortex®-M3 STM32 F2 Microcontroller IC 32-Bit 120MHz 1MB (1M x 8) FLASH 64-LQFP (10x10) | STM32F215RGT6TR.pdf | |
| DS36954V | 4/4 Transceiver Half RS422, RS485 20-PLCC (9x9) | DS36954V.pdf | |
| LM4990ITLX/NOPB | Amplifier IC 1-Channel (Mono) Class AB 9-DSBGA | LM4990ITLX/NOPB.pdf | |
| LT1194CS8#TRPBF | IC AMP VIDEO DIF GAIN=10 8-SOIC | LT1194CS8#TRPBF.pdf | |
| 74FCT3244AQG | Buffer, Non-Inverting 2 Element 4 Bit per Element Push-Pull Output 20-QSOP | 74FCT3244AQG.pdf | |
| UCC38C42DR | Converter Offline Forward Topology Up to 1MHz 8-SOIC | UCC38C42DR.pdf |