| Manufacturer Part Number: | V10150C-M3/4W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 150V 5A Through Hole TO-220-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | V10150C-M3/4W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-V10150C-M3/4W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Functions & Parameters of the “Simplest” Semiconductor | |
| PCN Assembly/Origin | New subcontractor 06/Apr/2016 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Arrays | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | TMBS® | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 150V | |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 5A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.41V @ 5A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100µA @ 150V | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-220-3 | |
| Supplier Device Package | TO-220AB | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | V10150C-M3/4W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
V10150C-M3/4W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of V10150C-M3/4W is new and unused, you can buy V10150C-M3/4W Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for V10150C-M3/4W.
| SMAJ5936B-TP | Zener Diode 30V 1.5W ±5% Surface Mount DO-214AC (SMA) | SMAJ5936B-TP.pdf | |
| ZPY24-TR | Zener Diode 24V 1.3W ±5% Through Hole DO-41 | ZPY24-TR.pdf | |
| 2N5657 | TRANS NPN 350V 0.5A SOT-32 | 2N5657.pdf | |
| BUK9E6R1-100E,127 | MOSFET N-CH 100V 120A I2PAK | BUK9E6R1-100E,127.pdf | |
| CD74HC4046AMTE4 | IC PLL W/VCO 16-SOIC | CD74HC4046AMTE4.pdf | |
| LTC2296CUP#TRPBF | 14 Bit Analog to Digital Converter 2 Input 2 Pipelined 64-QFN (9x9) | LTC2296CUP#TRPBF.pdf | |
| EP3C40F780I7 | IC FPGA 535 I/O 780FBGA | EP3C40F780I7.pdf | |
| A42MX36-3PQG240I | IC FPGA 202 I/O 240QFP | A42MX36-3PQG240I.pdf | |
| PIC12LF1822-I/SN | PIC PIC® XLP™ 12F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 3.5KB (2K x 14) FLASH 8-SOIC | PIC12LF1822-I/SN.pdf | |
| DF61582N48FPV | H8SX H8® H8SX/1500 Microcontroller IC 32-Bit 48MHz 256KB (256K x 8) FLASH 120-LQFP (14x14) | DF61582N48FPV.pdf | |
| SN75970B2DLRG4 | 9/9 Transceiver Half RS422, RS485 56-SSOP | SN75970B2DLRG4.pdf | |
| 7206L15P | IC FIFO 8192X18 15NS 28DIP | 7206L15P.pdf | |
| 74VHC373N | D-Type Transparent Latch 1 Channel 8:8 IC Tri-State 20-PDIP | 74VHC373N.pdf | |
| MAX6775XKA+T | Battery Battery Monitor IC Multi-Chemistry SC-70-5 | MAX6775XKA+T.pdf | |
| S-1003CB32I-I6T1U | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SNT-6A | S-1003CB32I-I6T1U.pdf |