| Manufacturer Part Number: | V10P10HE3/86A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Schottky 100V 10A Surface Mount TO-277A (SMPC) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | V10P10HE3/86A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-V10P10HE3/86A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP®, TMBS® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 10A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 680mV @ 10A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 150µA @ 100V | |
| Capacitance @ Vr, F | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN | |
| Supplier Device Package | TO-277A (SMPC) | |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 150°C | |
| Standard Package | 1,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | V10P10HE3/86A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
V10P10HE3/86A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of V10P10HE3/86A is new and unused, you can buy V10P10HE3/86A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for V10P10HE3/86A.
| SZ1SMA5913BT3G | Zener Diode 3.3V 1.5W ±5% Surface Mount SMA | SZ1SMA5913BT3G.pdf | |
| MPC8548VJAVHD | PowerPC e500 Microprocessor IC MPC85xx 1 Core, 32-Bit 1.5GHz 783-FCPBGA (29x29) | MPC8548VJAVHD.pdf | |
| MAX489CSD+T | 1/1 Transceiver Full RS422, RS485 14-SOIC | MAX489CSD+T.pdf | |
| NCS333SN2T1G | Zero-Drift Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 5-TSOP | NCS333SN2T1G.pdf | |
| TLV2444AIPWG4 | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-TSSOP | TLV2444AIPWG4.pdf | |
| MAX4253ESD+T | General Purpose Amplifier 2 Circuit Push-Pull, Rail-to-Rail 14-SOIC | MAX4253ESD+T.pdf | |
| 74ACT521SC | Magnitude Comparator 8 Bit Active Low Output A=B 20-SOIC | 74ACT521SC.pdf | |
| MT44K16M36RB-107:A TR | IC RLDRAM 576MBIT 1.07NS FBGA | MT44K16M36RB-107:A TR.pdf | |
| VNN1NV04PTR-E | MOSFET N-CH 40V 1.7A SOT223 | VNN1NV04PTR-E.pdf | |
| P9145-00NAGI | Processor-Based Systems PMIC 100-LGA (9x9) | P9145-00NAGI.pdf | |
| XC6121E622ER-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 6-USP (1.8x2) | XC6121E622ER-G.pdf | |
| S-1137D27-U5T1G | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.7V 300mA SOT-89-5 | S-1137D27-U5T1G.pdf |