| Manufacturer Part Number: | V10P10HE3/87A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Schottky 100V 10A Surface Mount TO-277A (SMPC) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | V10P10HE3/87A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-V10P10HE3/87A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP®, TMBS® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 10A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 680mV @ 10A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 150µA @ 100V | |
| Capacitance @ Vr, F | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN | |
| Supplier Device Package | TO-277A (SMPC) | |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 150°C | |
| Standard Package | 6,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | V10P10HE3/87A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
V10P10HE3/87A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of V10P10HE3/87A is new and unused, you can buy V10P10HE3/87A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for V10P10HE3/87A.
| SBR3060CTB | Diode Array 1 Pair Common Cathode Super Barrier 60V 15A Surface Mount TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB | SBR3060CTB.pdf | |
| DZ23C27-G3-18 | Zener Diode Array 1 Pair Common Cathode 27V 300mW ±5% SOT-23 | DZ23C27-G3-18.pdf | |
| 1N3320B | Zener Diode 22V 50W ±5% Chassis, Stud Mount DO-5 | 1N3320B.pdf | |
| CM200EXS-24S | IGBT Module Single 1200V 200A 1500W Module | CM200EXS-24S.pdf | |
| 8N4QV01LG-0095CDI8 | VCXO IC 100MHz, 125MHz, 133MHz, 156.25MHz 10-CLCC | 8N4QV01LG-0095CDI8.pdf | |
| ATSAMS70N19A-AN | ARM® Cortex®-M7 SAM S70 Microcontroller IC 32-Bit 300MHz 512KB (512K x 8) FLASH 100-LQFP (14x14) | ATSAMS70N19A-AN.pdf | |
| R5F5630ADDLC#U0 | RX RX600 Microcontroller IC 32-Bit 100MHz 768KB (768K x 8) FLASH 177-TFLGA (8x8) | R5F5630ADDLC#U0.pdf | |
| 74HCT93N,112 | IC 4BIT BIN RIPPLE COUNT 14DIP | 74HCT93N,112.pdf | |
| AT24C512C-SHD-B | IC EEPROM 512KBIT 1MHZ 8SOIC | AT24C512C-SHD-B.pdf | |
| STK16C88-WF45I | IC NVSRAM 256KBIT 45NS 28DIP | STK16C88-WF45I.pdf | |
| TLC5928PWP | LED Driver IC 16 Output Linear Shift Register 35mA 24-HTSSOP | TLC5928PWP.pdf | |
| MAX6313UK28D4-T | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 2 Channel SOT-23-5 | MAX6313UK28D4-T.pdf | |
| LTC3714EG#PBF | - Controller, Intel Pentium® Voltage Regulator IC 1 Output 28-SSOP | LTC3714EG#PBF.pdf |