| Manufacturer Part Number: | V10P6-M3/86A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE SCHOTTKY 60V 4.3A TO277A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | V10P6-M3/86A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-V10P6-M3/86A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | Automotive, AEC-Q101, eSMP®, TMBS® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 60V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 4.3A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 590mV @ 10A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1.9mA @ 60V | |
| Capacitance @ Vr, F | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN | |
| Supplier Device Package | TO-277A (SMPC) | |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 150°C | |
| Standard Package | 9,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | V10P6-M3/86A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
V10P6-M3/86A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of V10P6-M3/86A is new and unused, you can buy V10P6-M3/86A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for V10P6-M3/86A.
| BZX384C22-HE3-08 | Zener Diode 22V 200mW ±5% Surface Mount SOD-323 | BZX384C22-HE3-08.pdf | |
| FSAM15SL60 | Power Driver Module IGBT 3 Phase 600V 15A SPM32AA | FSAM15SL60.pdf | |
| MPS2222RLRM | TRANS NPN 30V 0.6A TO-92 | MPS2222RLRM.pdf | |
| 2SD2705STP | TRANS NPN 20V 0.3A 3PIN SPT | 2SD2705STP.pdf | |
| APT75M50B2 | MOSFET N-CH 500V 75A T-MAX | APT75M50B2.pdf | |
| 8N3DV85FC-0135CDI8 | VCXO IC 25MHz, 40MHz 6-CLCC | 8N3DV85FC-0135CDI8.pdf | |
| STM8L151R8T6 | STM8 STM8L EnergyLite Microcontroller IC 8-Bit 16MHz 64KB (64K x 8) FLASH 64-LQFP | STM8L151R8T6.pdf | |
| MB90024PMT-GS-235 | IC MCU 16B FFMC-16F-0.35 120LQFP | MB90024PMT-GS-235.pdf | |
| PIC17LC42A-08I/PQ | PIC PIC® 17C Microcontroller IC 8-Bit 8MHz 4KB (2K x 16) OTP 44-MQFP (10x10) | PIC17LC42A-08I/PQ.pdf | |
| AD8231ACPZ-R7 | Instrumentation Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 16-LFCSP-WQ (4x4) | AD8231ACPZ-R7.pdf | |
| OP491GRU-REEL | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-TSSOP | OP491GRU-REEL.pdf | |
| NL17SGU04P5T5G | Inverter IC 1 Channel SOT-953 | NL17SGU04P5T5G.pdf | |
| SN74LV157ADRG4 | Multiplexer 4 x 2:1 16-SOIC | SN74LV157ADRG4.pdf | |
| XC6803A3E14R-G | IC BATT CHG LI-ION 1 CELL 6USP | XC6803A3E14R-G.pdf | |
| LTC3406B-2ES5#TRPBF | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.6V 1 Output 600mA SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 | LTC3406B-2ES5#TRPBF.pdf |