| Manufacturer Part Number: | V10PL45-M3/87A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Schottky 45V 6A Surface Mount TO-277A (SMPC) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | V10PL45-M3/87A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-V10PL45-M3/87A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Assembly/Origin | Wafer Material Update 30/Jun/2015 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 45V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 6A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 520mV @ 10A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5mA @ 45V | |
| Capacitance @ Vr, F | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN | |
| Supplier Device Package | TO-277A (SMPC) | |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 150°C | |
| Standard Package | 6,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | V10PL45-M3/87A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
V10PL45-M3/87A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of V10PL45-M3/87A is new and unused, you can buy V10PL45-M3/87A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for V10PL45-M3/87A.
| VUO160-08NO7 | RECT BRIDGE 3PH 800V PWS-E-1 | VUO160-08NO7.pdf | |
| VS-6F120 | Diode Standard 1200V (1.2kV) 6A Chassis, Stud Mount DO-203AA | VS-6F120.pdf | |
| BZX84C3V6TS-7-F | Zener Diode Array 3 Independent 3.6V 200mW ±6% SOT-363 | BZX84C3V6TS-7-F.pdf | |
| SZ1SMB5946BT3G | Zener Diode 75V 3W ±5% Surface Mount SMB | SZ1SMB5946BT3G.pdf | |
| 2308A-1HPGG8 | IC CLOCK MULT ZD HI DRV 16-TSSOP | 2308A-1HPGG8.pdf | |
| CS5102A-JLZ | 16 Bit Analog to Digital Converter 2 Input 1 SAR 28-PLCC (11.51x11.51) | CS5102A-JLZ.pdf | |
| ICL3244EIA | 3/5 Transceiver Full RS232 28-SSOP | ICL3244EIA.pdf | |
| DS32EV400SQ/NOPB | Signal Processing Interface 48-WQFN (7x7) | DS32EV400SQ/NOPB.pdf | |
| SN74ABT3612-15PCB | IC SNC FIFO MEM 64X36X2 120HLQFP | SN74ABT3612-15PCB.pdf | |
| SN74LS09DR | AND Gate IC 4 Channel Open Collector 14-SOIC | SN74LS09DR.pdf | |
| DS1222 | IC BANKSWITCH CMOS 14-DIP | DS1222.pdf | |
| CD4056BM | IC BCD-7SEG DECODER/DVR 16SOIC | CD4056BM.pdf | |
| EL7155CSZ-T7A | IC PIN DRIVER 40MHZ 3ST 8-SOIC | EL7155CSZ-T7A.pdf | |
| RT9624AZQWA | IC FET DVR 1CH SYNC BUCK 8WDFN | RT9624AZQWA.pdf | |
| MAX6450UT46L+T | Supervisor Open Drain or Open Collector 2 Channel SOT-23-6 | MAX6450UT46L+T.pdf |