| Manufacturer Part Number: | V12P45-M3/86A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Schottky 45V 4.3A Surface Mount TO-277A (SMPC) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | V12P45-M3/86A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-V12P45-M3/86A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | Automotive, AEC-Q101, eSMP®, TMBS® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 45V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 4.3A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 580mV @ 12A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1mA @ 45V | |
| Capacitance @ Vr, F | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN | |
| Supplier Device Package | TO-277A (SMPC) | |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 150°C | |
| Standard Package | 6,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | V12P45-M3/86A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
V12P45-M3/86A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of V12P45-M3/86A is new and unused, you can buy V12P45-M3/86A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for V12P45-M3/86A.
| R6011630XXYA | Diode Standard 1600V (1.6kV) 300A Chassis, Stud Mount DO-205AB, DO-9 | R6011630XXYA.pdf | |
| NZH27C,115 | Zener Diode 27V 500mW ±3% Surface Mount SOD-123F | NZH27C,115.pdf | |
| VVZ40-12IO1 | SCR Module 1200V Bridge, 3-Phase - SCRs/Diodes Chassis Mount KAMM | VVZ40-12IO1.pdf | |
| CD74HC4046AMTE4 | IC PLL W/VCO 16-SOIC | CD74HC4046AMTE4.pdf | |
| 8N4Q001EG-1121CDI8 | Clock Oscillator IC 180MHz 10-CLCC | 8N4Q001EG-1121CDI8.pdf | |
| 8N4Q001EG-0002CDI | Clock Oscillator IC 1228.8MHz, 983.04MHz, 614.14MHz, 491.52MHz 10-CLCC | 8N4Q001EG-0002CDI.pdf | |
| PIC18F6527T-I/PT | PIC PIC® 18F Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 48KB (24K x 16) FLASH 64-TQFP (10x10) | PIC18F6527T-I/PT.pdf | |
| LPC11E12FBD48/201, | ARM® Cortex®-M0 LPC11Exx Microcontroller IC 32-Bit 50MHz 16KB (16K x 8) FLASH 48-LQFP (7x7) | LPC11E12FBD48/201,.pdf | |
| PIC16LF18857T-I/SS | PIC PIC® XLP™ 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 56KB (32K x 14) FLASH 28-SSOP | PIC16LF18857T-I/SS.pdf | |
| M30865FJGP#U3 | M32C/80 M16C™ M32C/80/86 Microcontroller IC 16/32-Bit 32MHz 512KB (512K x 8) FLASH 144-LFQFP (20x20) | M30865FJGP#U3.pdf | |
| EP9301-CQ | ARM920T Microprocessor IC EP9 1 Core, 32-Bit 166MHz 208-LQFP | EP9301-CQ.pdf | |
| MAX213EEWI | 4/5 Transceiver Full RS232 28-SOIC W | MAX213EEWI.pdf | |
| AT49F002T-12PI | IC FLASH 2MBIT 120NS 32DIP | AT49F002T-12PI.pdf | |
| DS2761BX-025/T&R | Battery Battery Monitor IC Lithium-Ion 12-FlipChip | DS2761BX-025/T&R.pdf | |
| XC6121D519MR-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-25 | XC6121D519MR-G.pdf |