| Manufacturer Part Number: | V12P45-M3/87A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Schottky 45V 4.3A Surface Mount TO-277A (SMPC) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | V12P45-M3/87A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-V12P45-M3/87A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | Automotive, AEC-Q101, eSMP®, TMBS® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 45V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 4.3A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 580mV @ 12A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1mA @ 45V | |
| Capacitance @ Vr, F | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN | |
| Supplier Device Package | TO-277A (SMPC) | |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 150°C | |
| Standard Package | 6,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | V12P45-M3/87A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
V12P45-M3/87A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of V12P45-M3/87A is new and unused, you can buy V12P45-M3/87A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for V12P45-M3/87A.
| T627082074DN | SCR 800V 315A Standard Recovery Stud Mount T62 | T627082074DN.pdf | |
| MMDT2907V-7 | TRANS 2PNP 60V 0.6A SOT563 | MMDT2907V-7.pdf | |
| ZTX953 | TRANS PNP 100V 3.5A E-LINE | ZTX953.pdf | |
| MAX3676EHJ+T | IC CLOCK RECOVERY 32-TQFP | MAX3676EHJ+T.pdf | |
| EP4CE75F23I7 | IC FPGA 292 I/O 484FBGA | EP4CE75F23I7.pdf | |
| Z8F0811HH020EC00TR | eZ8 Encore!® XP® Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 8KB (8K x 8) FLASH | Z8F0811HH020EC00TR.pdf | |
| PIC32MX350F128H-V/PT | MIPS32® M4K™ Automotive, AEC-Q100, PIC® 32MX Microcontroller IC 32-Bit 80MHz 128KB (128K x 8) FLASH 64-TQFP (10x10) | PIC32MX350F128H-V/PT.pdf | |
| XS1-L16A-128-QF124-I10 | XCore XS1 Microcontroller IC 32-Bit 16-Core 1000MIPS 128KB (32K x 32) SRAM 124-QFN DualRow (10x10) | XS1-L16A-128-QF124-I10.pdf | |
| WM8993ECS/RV | Audio Interface 24 b 48-W-CSP (3.64x3.54) | WM8993ECS/RV.pdf | |
| 89HT0812PZABC | IC PCIE RETIMER 12CH 100CABGA | 89HT0812PZABC.pdf | |
| SI3018-KS | Telecom IC Direct Access Arrangement (DAA) 16-SOIC | SI3018-KS.pdf | |
| NLVHC541ADWR2 | Buffer, Non-Inverting 1 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 20-SOIC | NLVHC541ADWR2.pdf | |
| SN74F163ANSR | IC COUNTER 4BIT BIN SYNC 16SO | SN74F163ANSR.pdf | |
| 74HCT373N,652 | D-Type Transparent Latch 1 Channel 8:8 IC Tri-State 20-DIP | 74HCT373N,652.pdf | |
| LTC1731EMS8-4.2#TRPBF | IC CTRLR BATT CHRGR LI-ION 8MSOP | LTC1731EMS8-4.2#TRPBF.pdf |