| Manufacturer Part Number: | V15PN50-M3/86A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE SCHOTTKY 50V 15A TO277A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | V15PN50-M3/86A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-V15PN50-M3/86A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Trench MOS Barrier Schottky Rectifiers | |
| PCN Assembly/Origin | Wafer Material Update 30/Jun/2015 | |
| Online Catalog | Schottky Diode | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP®, TMBS® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 50V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 15A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 560mV @ 15A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 3mA @ 50V | |
| Capacitance @ Vr, F | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN | |
| Supplier Device Package | TO-277A (SMPC) | |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 150°C | |
| Standard Package | 1,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | V15PN50-M3/86A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
V15PN50-M3/86A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of V15PN50-M3/86A is new and unused, you can buy V15PN50-M3/86A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for V15PN50-M3/86A.
| VS-MBRB2545CTPBF | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 45V 15A Surface Mount TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB | VS-MBRB2545CTPBF.pdf | |
| S4PMHM3/86A | Diode Standard 1000V (1kV) 4A Surface Mount TO-277A (SMPC) | S4PMHM3/86A.pdf | |
| 3EZ15D2E3/TR12 | Zener Diode 15V 3W ±2% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 3EZ15D2E3/TR12.pdf | |
| JANTXV1N5518DUR-1 | Zener Diode 3.3V 500mW ±1% Surface Mount DO-213AA | JANTXV1N5518DUR-1.pdf | |
| IRFZ46ZPBF | MOSFET N-CH 55V 51A TO-220AB | IRFZ46ZPBF.pdf | |
| 8N3SV76EC-0038CDI8 | VCXO IC 155.52MHz 6-CLCC | 8N3SV76EC-0038CDI8.pdf | |
| LTC2122CUK#TRPBF | 14 Bit Analog to Digital Converter 2 Input 2 Pipelined 48-QFN (7x7) | LTC2122CUK#TRPBF.pdf | |
| AFE7071IRGZR | 14 Bit Digital to Analog Converter 2 48-VQFN (7x7) | AFE7071IRGZR.pdf | |
| MSC8154ETAG1000B | IC DSP 4X 1GHZ SC3850 783FCBGA | MSC8154ETAG1000B.pdf | |
| LFE5UM-85F-7BG756C | IC FPGA 365 I/O 756CABGA | LFE5UM-85F-7BG756C.pdf | |
| NCV20092DMR2G | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail Micro8™ | NCV20092DMR2G.pdf | |
| SN74ALVCH16245DGGR | Transceiver, Non-Inverting 2 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 48-TSSOP | SN74ALVCH16245DGGR.pdf | |
| SN74LVC06ADT | Inverter IC 6 Channel Open Drain 14-SOIC | SN74LVC06ADT.pdf | |
| M27C512-90B6 | IC OTP 512KBIT 90NS 28DIP | M27C512-90B6.pdf | |
| IR3555MTRPBF | IC DRIVER GATE 60A PQFN | IR3555MTRPBF.pdf |