| Manufacturer Part Number: | V15PN50-M3/87A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Schottky 50V 15A Surface Mount TO-277A (SMPC) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | V15PN50-M3/87A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-V15PN50-M3/87A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Assembly/Origin | Wafer Material Update 30/Jun/2015 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP®, TMBS® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 50V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 15A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 560mV @ 15A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 3mA @ 50V | |
| Capacitance @ Vr, F | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN | |
| Supplier Device Package | TO-277A (SMPC) | |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 150°C | |
| Standard Package | 6,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | V15PN50-M3/87A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
V15PN50-M3/87A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of V15PN50-M3/87A is new and unused, you can buy V15PN50-M3/87A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for V15PN50-M3/87A.
| 843011AGLF | IC SYNTHESIZER LVPECL 8-TSSOP | 843011AGLF.pdf | |
| 8N3QV01KG-1014CDI | VCXO IC 625MHz, 312.5MHz, 156.25MHz, 125MHz 10-CLCC | 8N3QV01KG-1014CDI.pdf | |
| ADC1212D125HN-C1 | 12 Bit Analog to Digital Converter 2 Input 1 Pipelined 64-HVQFN (9x9) | ADC1212D125HN-C1.pdf | |
| TSC2007IYZGR | Touchscreen Controller 4-Wire 12 bit I²C, Serial Interface 12-DSBGA (1.53x1.98) | TSC2007IYZGR.pdf | |
| PIC18F8627-E/PT | PIC PIC® 18F Microcontroller IC 8-Bit 25MHz 96KB (48K x 16) FLASH 80-TQFP (12x12) | PIC18F8627-E/PT.pdf | |
| LM3S2533-IQC50-A2T | ARM® Cortex®-M3 Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 2000 Microcontroller IC 32-Bit 50MHz 96KB (96K x 8) FLASH 100-LQFP (14x14) | LM3S2533-IQC50-A2T.pdf | |
| STM32F439ZIT6 | ARM® Cortex®-M4 STM32 F4 Microcontroller IC 32-Bit 180MHz 2MB (2M x 8) FLASH | STM32F439ZIT6.pdf | |
| SI32911-A-GS | Telecom IC Subscriber Line Interface Concept (SLIC), CODEC 16-SOIC | SI32911-A-GS.pdf | |
| MC100EL33DG | IC DIVIDER DIV X4 ECL DIFF 8SOIC | MC100EL33DG.pdf | |
| 74AUP1T58GF,132 | Configurable Multiple Function Configurable 1 Circuit 3 Input 6-XSON, SOT891 (1x1) | 74AUP1T58GF,132.pdf | |
| IS43LR16800F-6BLI | IC DDR SDRAM 128MBIT 60FBGA | IS43LR16800F-6BLI.pdf | |
| MX29LV400CBXEI-55Q | IC FLASH 4MBIT 55NS 48LFBGA | MX29LV400CBXEI-55Q.pdf | |
| MMPF0200NPAZESR2 | - Converter, i.MX6 Voltage Regulator IC 11 Output 56-QFN (8x8) | MMPF0200NPAZESR2.pdf |