| Manufacturer Part Number: | V20100C-E3/4W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays |
| Available Quantity: | 9590 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 100V 10A Through Hole TO-220-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | V20100C-E3/4W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-V20100C-E3/4W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Trench MOS Barrier Schottky Rectifiers | |
| Video File | Functions & Parameters of the “Simplest” Semiconductor | |
| PCN Assembly/Origin | DD-018-2014 Rev. 0 05/Aug/2014 New subcontractor 06/Apr/2016 | |
| Online Catalog | Schottky Diode Array | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Arrays | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | TMBS® | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100V | |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 10A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 790mV @ 10A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 800µA @ 100V | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-220-3 | |
| Supplier Device Package | TO-220AB | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | V20100C-E3/4W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
V20100C-E3/4W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of V20100C-E3/4W is new and unused, you can buy V20100C-E3/4W Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for V20100C-E3/4W.
| VS-20ETF10SPBF | Diode Standard 1000V (1kV) 20A Surface Mount TO-263AB (D²PAK) | VS-20ETF10SPBF.pdf | |
| DDC143EH-7 | TRANS 2NPN PREBIAS 0.15W SOT563 | DDC143EH-7.pdf | |
| EPC2012 | TRANS GAN 200V 3A BUMPED DIE | EPC2012.pdf | |
| IRG8P40N120KDPBF | IGBT 1200V 60A 305W Through Hole TO-247AC | IRG8P40N120KDPBF.pdf | |
| AD9577BCPZ | IC CLK GEN PLL DUAL 40LFCSP | AD9577BCPZ.pdf | |
| TLV0831CP | 8 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 8-PDIP | TLV0831CP.pdf | |
| SAA7709H/N110S/S42 | IC DSP CAR RADIO 80QFP | SAA7709H/N110S/S42.pdf | |
| Z51F0410HCX | 8051 Z8051 Microcontroller IC 8-Bit 8MHz 4KB (4K x 8) FLASH | Z51F0410HCX.pdf | |
| MB89P637PF-GT-5074 | F²MC-8L F²MC-8L MB89630 Microcontroller IC 8-Bit 10MHz 32KB (32K x 8) OTP 64-PQFP (20x14) | MB89P637PF-GT-5074.pdf | |
| UA733CDR | IC DIFFERENTIAL VIDEO AMP 14SOIC | UA733CDR.pdf | |
| LT1641-2CS8#TRPBF | Hot Swap Controller 1 Channel General Purpose 8-SOIC | LT1641-2CS8#TRPBF.pdf | |
| MAX6604AATA+T | Temp Monitoring System (Sensor), DIMM DDR Memory -20°C ~ 125°C Internal Sensor 2-Wire Serial, I²C/SMBUS Output 8-TDFN (2x3) | MAX6604AATA+T.pdf | |
| S-818A45AMC-BGZT2G | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 4.5V 250mA SOT-23-5 | S-818A45AMC-BGZT2G.pdf | |
| LD6806CX4/36H,315 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.6V 200mA 4-WLCSP (0.76x0.76) | LD6806CX4/36H,315.pdf | |
| LT1580CQ#PBF | - Converter, Intel Pentium® Voltage Regulator IC 1 Output 5-DDPAK | LT1580CQ#PBF.pdf |