| Manufacturer Part Number: | V20100C-M3/4W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 100V 10A Through Hole TO-220-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | V20100C-M3/4W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-V20100C-M3/4W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Assembly/Origin | DD-018-2014 Rev. 0 05/Aug/2014 New subcontractor 06/Apr/2016 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Arrays | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | TMBS® | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100V | |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 10A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 790mV @ 10A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 800µA @ 100V | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-220-3 | |
| Supplier Device Package | TO-220AB | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | V20100C-M3/4W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
V20100C-M3/4W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of V20100C-M3/4W is new and unused, you can buy V20100C-M3/4W Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for V20100C-M3/4W.
| MBR2045MFST1G | Diode Schottky 45V 20A Surface Mount 5-DFN, 8-SO Flat Lead (5x6) | MBR2045MFST1G.pdf | |
| DZ2S150M0L | Zener Diode 15V 150mW ±5% Surface Mount SSMini2-F5-B | DZ2S150M0L.pdf | |
| 8N3DV85AC-0093CDI | VCXO IC 737.28MHz, 737.28MHz 6-CLCC | 8N3DV85AC-0093CDI.pdf | |
| PIC18F6527-I/PT | PIC PIC® 18F Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 48KB (24K x 16) FLASH 64-TQFP (10x10) | PIC18F6527-I/PT.pdf | |
| MSP430F6736IPN | CPUXV2 MSP430F6xx Microcontroller IC 16-Bit 25MHz 128KB (128K x 8) FLASH 80-LQFP (12x12) | MSP430F6736IPN.pdf | |
| LPC811M001JDH16J | ARM® Cortex®-M0+ LPC81xM Microcontroller IC 32-Bit 30MHz 8KB (8K x 8) FLASH 16-TSSOP | LPC811M001JDH16J.pdf | |
| R5F21356CNFP#X6 | R8C R8C/3x/35C Microcontroller IC 16-Bit 20MHz 32KB (32K x 8) FLASH 52-LQFP (10x10) | R5F21356CNFP#X6.pdf | |
| BU4551BF-E2 | 4 Circuit IC Switch 2:1 280 Ohm 16-SOP | BU4551BF-E2.pdf | |
| ISL84053IAZ-T | 3 Circuit IC Switch 2:1 100 Ohm 16-QSOP | ISL84053IAZ-T.pdf | |
| CY7C65634-48AXCT | USB Hub Controller USB 2.0 USB Interface 48-TQFP (7x7) | CY7C65634-48AXCT.pdf | |
| AZ75232GTR-G1 | 3/5 Transceiver Full RS232 20-TSSOP | AZ75232GTR-G1.pdf | |
| SI32392-B-FM1R | Telecom IC Subscriber Line Interface Concept (SLIC) 48-QFN (7x7) | SI32392-B-FM1R.pdf | |
| 74LVC1G17GV-Q100,1 | Buffer, Non-Inverting 1 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output 5-TSOP | 74LVC1G17GV-Q100,1.pdf | |
| MIC5317-1.5YD5-TR | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.5V 150mA TSOT-23-5 | MIC5317-1.5YD5-TR.pdf |