| Manufacturer Part Number: | V20150C-E3/4W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays |
| Available Quantity: | 9766 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 150V 10A Through Hole TO-220-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | V20150C-E3/4W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-V20150C-E3/4W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Trench MOS Barrier Schottky Rectifiers | |
| Video File | Functions & Parameters of the “Simplest” Semiconductor | |
| PCN Assembly/Origin | New subcontractor 06/Apr/2016 | |
| Online Catalog | Schottky Diode Array | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Arrays | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | TMBS® | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 150V | |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 10A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2V @ 10A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 150µA @ 150V | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-220-3 | |
| Supplier Device Package | TO-220AB | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | V20150C-E3/4W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
V20150C-E3/4W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of V20150C-E3/4W is new and unused, you can buy V20150C-E3/4W Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for V20150C-E3/4W.
| BZV55-C5V1,115 | Zener Diode 5.1V 500mW ±5% Surface Mount SOD-80C | BZV55-C5V1,115.pdf | |
| IRFZ34STRL | MOSFET N-CH 60V 30A D2PAK | IRFZ34STRL.pdf | |
| MCP3426A7T-E/MS | 16 Bit Analog to Digital Converter 2 Input 1 Sigma-Delta 8-MSOP | MCP3426A7T-E/MS.pdf | |
| CS5512-BSZ | 20 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 Sigma-Delta 8-SOIC | CS5512-BSZ.pdf | |
| ORT42G5-3BMN484C | IC FPGA 204 I/O 484FBGA | ORT42G5-3BMN484C.pdf | |
| MAX4588EAI+ | IC RF/VIDEO MUX DUAL 4CH 28-SSOP | MAX4588EAI+.pdf | |
| IDTZSF202Q-B | IC SWITCH FABRIC 241-FCBGA | IDTZSF202Q-B.pdf | |
| TLE2062IDG4 | J-FET Amplifier 2 Circuit 8-SOIC | TLE2062IDG4.pdf | |
| MC100E164FN | Multiplexer 1 x 16:1 28-PLCC (11.51x11.51) | MC100E164FN.pdf | |
| 24LC64X-I/ST | IC EEPROM 64KBIT 400KHZ 8TSSOP | 24LC64X-I/ST.pdf | |
| LV5232VH-TLM-H | LED Driver IC 16 Output Linear Shift Register 100mA 28-HSOP | LV5232VH-TLM-H.pdf | |
| FPF2215 | IC LOAD SWITCH MICROFET6 | FPF2215.pdf |