| Manufacturer Part Number: | V20150C-M3/4W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 150V 10A Through Hole TO-220-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | V20150C-M3/4W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-V20150C-M3/4W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Assembly/Origin | New subcontractor 06/Apr/2016 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Arrays | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | Automotive, AEC-Q101, TMBS® | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 150V | |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 10A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2V @ 10A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 150µA @ 150V | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-220-3 | |
| Supplier Device Package | TO-220AB | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | V20150C-M3/4W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
V20150C-M3/4W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of V20150C-M3/4W is new and unused, you can buy V20150C-M3/4W Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for V20150C-M3/4W.
| 1N5922PE3/TR8 | Zener Diode 7.5V 1.5W ±20% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 1N5922PE3/TR8.pdf | |
| SMAJ6489CE3/TR13 | Zener Diode 4.7V 1.5W ±2% Surface Mount DO-214AC (SMAJ) | SMAJ6489CE3/TR13.pdf | |
| T72H023584DN | SCR 200V 550A Standard Recovery Stud Mount T-72 | T72H023584DN.pdf | |
| 9ZX21901BKLFT | IC BUFFER PCIE Z 72VFQFPN | 9ZX21901BKLFT.pdf | |
| 843022AKI-02LFT | IC CLK GEN ETHERNET 16VFQFN | 843022AKI-02LFT.pdf | |
| EX128-TQG64A | IC FPGA 46 I/O 64TQFP | EX128-TQG64A.pdf | |
| EP1K50FC256-2 | IC FPGA 186 I/O 256FBGA | EP1K50FC256-2.pdf | |
| M1A3P1000L-PQ208I | IC FPGA 154 I/O 208QFP | M1A3P1000L-PQ208I.pdf | |
| A3P1000-2FGG484M | IC FPGA 300 I/O 484FBGA | A3P1000-2FGG484M.pdf | |
| MB89695BPFM-G-204-BND | IC MCU 8BIT FFMC-8L-0.5 64LQFP | MB89695BPFM-G-204-BND.pdf | |
| IDT79RV4700-200DP | MIPS-I Microprocessor IC - 1 Core, 64-Bit 200MHz 208-PQFP (28x28) | IDT79RV4700-200DP.pdf | |
| TFP401PZPG4 | Receiver 100-HTQFP (14x14) | TFP401PZPG4.pdf | |
| LT1672IMS8#PBF | General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 8-MSOP | LT1672IMS8#PBF.pdf | |
| PI74AVC+16244A | Buffer, Non-Inverting 4 Element 4 Bit per Element Push-Pull Output 48-TSSOP | PI74AVC+16244A.pdf | |
| MAX6316LUK29BY/V+T | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-5 | MAX6316LUK29BY/V+T.pdf |