| Manufacturer Part Number: | V20202C-M3/4W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays |
| Available Quantity: | 11468 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 200V 10A Through Hole TO-220-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | V20202C-M3/4W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-V20202C-M3/4W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | Schottky Diode Array | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Arrays | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | TMBS® | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200V | |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 10A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 900mV @ 10A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 150µA @ 200V | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-220-3 | |
| Supplier Device Package | TO-220AB | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | V20202C-M3/4W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
V20202C-M3/4W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of V20202C-M3/4W is new and unused, you can buy V20202C-M3/4W Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for V20202C-M3/4W.
| VS-1N1187 | Diode Standard 300V 35A Chassis, Stud Mount DO-203AB | VS-1N1187.pdf | |
| JANTX1N4107DUR-1 | Zener Diode 13V 500mW ±1% Surface Mount DO-213AA | JANTX1N4107DUR-1.pdf | |
| S4X8ES2RP | SCR 400V 800mA Sensitive Gate Through Hole TO-92 | S4X8ES2RP.pdf | |
| MAC15SDG | TRIAC SENS GATE 400V 15A TO220AB | MAC15SDG.pdf | |
| 2SC4627J0L | RF Transistor NPN 20V 15mA 650MHz 125mW Surface Mount SSMini3-F1 | 2SC4627J0L.pdf | |
| APT30F60J | MOSFET N-CH 600V 31A SOT-227 | APT30F60J.pdf | |
| 8N4DV85EC-0124CDI8 | VCXO IC 75MHz, 75MHz 6-CLCC | 8N4DV85EC-0124CDI8.pdf | |
| LTC1454LCN#PBF | 12 Bit Digital to Analog Converter 2 16-PDIP | LTC1454LCN#PBF.pdf | |
| PIC16LF818-I/SO | PIC PIC® 16F Microcontroller IC 8-Bit 10MHz 1.75KB (1K x 14) FLASH 18-SOIC | PIC16LF818-I/SO.pdf | |
| LM3S9DN6-IQC80-A2T | ARM® Cortex®-M3 Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 9000 Microcontroller IC 32-Bit 80MHz 512KB (512K x 8) FLASH 100-LQFP (14x14) | LM3S9DN6-IQC80-A2T.pdf | |
| TDA7297D | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) Class AB PowerSO-20 | TDA7297D.pdf | |
| MAX9700DETB+T | Amplifier IC 1-Channel (Mono) Class D 10-TDFN-EP (3x3) | MAX9700DETB+T.pdf | |
| AD8011ARZ-REEL7 | Current Feedback Amplifier 1 Circuit 8-SOIC | AD8011ARZ-REEL7.pdf | |
| ALD1724SAL | IC OP AMP EPAD 8SOIC | ALD1724SAL.pdf | |
| CD4538BCN | Monostable Multivibrator 100ns 16-PDIP | CD4538BCN.pdf |