| Manufacturer Part Number: | V20M100M-E3/4W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 100V 10A Through Hole TO-220-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | V20M100M-E3/4W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-V20M100M-E3/4W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Functions & Parameters of the “Simplest” Semiconductor | |
| PCN Assembly/Origin | New subcontractor 06/Apr/2016 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Arrays | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | - | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100V | |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 10A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.02V @ 10A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500µA @ 100V | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-220-3 | |
| Supplier Device Package | TO-220AB | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | V20M100M-E3/4W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
V20M100M-E3/4W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of V20M100M-E3/4W is new and unused, you can buy V20M100M-E3/4W Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for V20M100M-E3/4W.
| DURF1040CT | Diode Array 1 Pair Common Cathode Standard 400V 5A Through Hole TO-220-3 Isolated Tab | DURF1040CT.pdf | |
| V8P45-M3/87A | DIODE SCHOTTKY 45V 4.3A TO277A | V8P45-M3/87A.pdf | |
| BCR 142T E6327 | TRANS PREBIAS NPN 250MW SC75 | BCR 142T E6327.pdf | |
| ATP102-TL-H | MOSFET P-CH 30V 40A ATPAK | ATP102-TL-H.pdf | |
| 8N3SV76LC-0144CDI8 | VCXO IC 100MHz 6-CLCC | 8N3SV76LC-0144CDI8.pdf | |
| C8051F855-C-IU | 8051 C8051F85x Microcontroller IC 8-Bit 25MHz 2KB (2K x 8) FLASH | C8051F855-C-IU.pdf | |
| UPD70F3818K8-5B4-AX | V850ES V850ES/Jx3-H Microcontroller IC 32-Bit 48MHz 256KB (256K x 8) FLASH | UPD70F3818K8-5B4-AX.pdf | |
| TPA2001D2PWPR | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) Class D 24-HTSSOP | TPA2001D2PWPR.pdf | |
| MAX9723DEBE+T | Amplifier IC Headphones, 2-Channel (Stereo) Class AB 16-UCSP (2x2) | MAX9723DEBE+T.pdf | |
| AD8538AUJZ-REEL | Chopper (Zero-Drift) Amplifier 1 Circuit TSOT-5 | AD8538AUJZ-REEL.pdf | |
| MAX9000EUA | Amplifier, Comparator, Reference IC Smart Card 8-uMAX | MAX9000EUA.pdf | |
| 74AC02MTR | NOR Gate IC 4 Channel 14-SO | 74AC02MTR.pdf | |
| XC6122E427ER-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 6-USP (1.8x2) | XC6122E427ER-G.pdf | |
| ACT4050YH-T | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.817V 1 Output 3.5A 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad | ACT4050YH-T.pdf | |
| EL7566DRE-T13 | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.8V 1 Output 6A 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad | EL7566DRE-T13.pdf |