| Manufacturer Part Number: | V30100C-E3/4W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays |
| Available Quantity: | 9242 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 100V 15A Through Hole TO-220-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | V30100C-E3/4W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-V30100C-E3/4W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Trench MOS Barrier Schottky Rectifiers | |
| Video File | Functions & Parameters of the “Simplest” Semiconductor | |
| PCN Assembly/Origin | DD-018-2014 Rev. 0 05/Aug/2014 New subcontractor 06/Apr/2016 | |
| Online Catalog | Schottky Diode Array | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Arrays | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | TMBS® | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100V | |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 15A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 800mV @ 15A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500µA @ 100V | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-220-3 | |
| Supplier Device Package | TO-220AB | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | V30100C-E3/4W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
V30100C-E3/4W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of V30100C-E3/4W is new and unused, you can buy V30100C-E3/4W Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for V30100C-E3/4W.
| A180P | Diode Standard 1000V (1kV) 150A Chassis, Stud Mount DO-205AA (DO-8) | A180P.pdf | |
| 1PMT4111CE3/TR13 | Zener Diode 17V 1W ±2% Surface Mount DO-216 | 1PMT4111CE3/TR13.pdf | |
| JANTXV1N4103UR-1 | Zener Diode 9.1V 500mW ±5% Surface Mount DO-213AA | JANTXV1N4103UR-1.pdf | |
| MMBT4126LT1 | TRANS PNP 25V 0.2A SOT23 | MMBT4126LT1.pdf | |
| APTGF100A1202G | IGBT Module NPT Half Bridge 1200V 135A 568W Chassis Mount SP2 | APTGF100A1202G.pdf | |
| IRG5U75HH06E | IGBT Module Full Bridge Inverter 600V 100A 330W Chassis Mount POWIR ECO 2™ | IRG5U75HH06E.pdf | |
| SI5338P-B-GM | IC CLK GENERATOR I2C PROGR 24QFN | SI5338P-B-GM.pdf | |
| CY8C27443-24SXI | M8C PSOC®1 CY8C27xxx Microcontroller IC 8-Bit 24MHz 16KB (16K x 8) FLASH 28-SOIC | CY8C27443-24SXI.pdf | |
| MSP430F2012IN | MSP430 MSP430F2xx Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 2KB (2K x 8 + 256B) FLASH 14-PDIP | MSP430F2012IN.pdf | |
| W78E516DPG | 8052 W78 Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 64KB (64K x 8) FLASH | W78E516DPG.pdf | |
| R5F51111ADFM#30 | RX RX100 Microcontroller IC 32-Bit 32MHz 32KB (32K x 8) FLASH 64-LFQFP (10x10) | R5F51111ADFM#30.pdf | |
| SN74LVTH245ARGYR | Transceiver, Non-Inverting 1 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 20-VQFN (3.5x4.5) | SN74LVTH245ARGYR.pdf | |
| CD74HCT240PWT | Buffer, Inverting 2 Element 4 Bit per Element Push-Pull Output 20-TSSOP | CD74HCT240PWT.pdf | |
| AT27C020-90TC | IC OTP 2MBIT 90NS 32TSOP | AT27C020-90TC.pdf | |
| IS42S32200C1-7TLI | IC SDRAM 64MBIT 143MHZ 86TSOP | IS42S32200C1-7TLI.pdf |