| Manufacturer Part Number: | V30100C-M3/4W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 100V 15A Surface Mount TO-220-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | V30100C-M3/4W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-V30100C-M3/4W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Assembly/Origin | DD-018-2014 Rev. 0 05/Aug/2014 New subcontractor 06/Apr/2016 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Arrays | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | Automotive, AEC-Q101, TMBS® | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100V | |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 15A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 800mV @ 15A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500µA @ 100V | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-220-3 | |
| Supplier Device Package | TO-220AB | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | V30100C-M3/4W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
V30100C-M3/4W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of V30100C-M3/4W is new and unused, you can buy V30100C-M3/4W Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for V30100C-M3/4W.
| NE85630-A | RF Transistor NPN 12V 100mA 4.5GHz 150mW Surface Mount SOT-323 | NE85630-A.pdf | |
| NSVBC847BLT3G | TRANS NPN 45V 0.1A SOT-23 | NSVBC847BLT3G.pdf | |
| SI8851EDB-T2-E1 | MOSFET P-CH 20V 7.7A MICRO FOOT | SI8851EDB-T2-E1.pdf | |
| PL135-67QC | Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 40MHz 16-WFQFN Exposed Pad | PL135-67QC.pdf | |
| 8N3DV85EC-0057CDI | VCXO IC 155.52MHz, 77.76MHz 6-CLCC | 8N3DV85EC-0057CDI.pdf | |
| 8N4SV76KC-0052CDI | VCXO IC 425MHz 6-CLCC | 8N4SV76KC-0052CDI.pdf | |
| 8N4QV01EG-1098CDI | VCXO IC 130MHz, 100MHz, 80MHz, 25MHz 10-CLCC | 8N4QV01EG-1098CDI.pdf | |
| ADS7817EC/250G4 | 12 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 8-VSSOP | ADS7817EC/250G4.pdf | |
| MB96346RSAPMC-GS-106E2 | F²MC-16FX F²MC-16FX MB96340 Microcontroller IC 16-Bit 56MHz 288KB (288K x 8) Mask ROM 100-LQFP (14x14) | MB96346RSAPMC-GS-106E2.pdf | |
| MCP23S09-E/P | I/O Expander 8 SPI 10MHz 18-PDIP | MCP23S09-E/P.pdf | |
| LM2902VDTBG | General Purpose Amplifier 4 Circuit 14-TSSOP | LM2902VDTBG.pdf | |
| 74ACT11032PWR | OR Gate IC 4 Channel 16-TSSOP | 74ACT11032PWR.pdf | |
| TPS23753PWG4 | Power Over Ethernet Controller 1 Channel 802.3at (PoE+), 802.3af (PoE) 14-TSSOP | TPS23753PWG4.pdf | |
| XC6118N08DGR-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 4-USP (1.2x1.6) | XC6118N08DGR-G.pdf | |
| XC6122A238MG-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-25 | XC6122A238MG-G.pdf |