| Manufacturer Part Number: | V30100PW-M3/4W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 100V 15A Through Hole TO-3P-3 Full Pack |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | V30100PW-M3/4W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-V30100PW-M3/4W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Functions & Parameters of the “Simplest” Semiconductor | |
| PCN Assembly/Origin | DD-018-2014 Rev. 0 05/Aug/2014 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Arrays | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | TMBS® | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100V | |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 15A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 910mV @ 15A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 450µA @ 100V | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-3P-3 Full Pack | |
| Supplier Device Package | TO-3PW | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | V30100PW-M3/4W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
V30100PW-M3/4W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of V30100PW-M3/4W is new and unused, you can buy V30100PW-M3/4W Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for V30100PW-M3/4W.
| MSAD200-08 | Diode Array 1 Pair Common Anode Standard 800V 200A Chassis Mount D2 | MSAD200-08.pdf | |
| SBL4045PT | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 45V 40A Through Hole TO-3P-3, SC-65-3 | SBL4045PT.pdf | |
| DZ23C22-E3-18 | Zener Diode Array 1 Pair Common Cathode 22V 300mW ±5% SOT-23 | DZ23C22-E3-18.pdf | |
| PZU13DB2,115 | Zener Diode Array 2 Independent 13V 250mW ±2% 5-TSSOP | PZU13DB2,115.pdf | |
| SMBJ4731AE3/TR13 | Zener Diode 4.3V 2W ±5% Surface Mount SMBJ (DO-214AA) | SMBJ4731AE3/TR13.pdf | |
| CDLL5518A | Zener Diode 3.3V 500mW ±10% Surface Mount DO-213AB | CDLL5518A.pdf | |
| HMC820LP6CE | IC PLL W/VCO FRACTIONAL-N 40-QFN | HMC820LP6CE.pdf | |
| 5SGXMA3E1H29C1N | IC FPGA 360 I/O 780HBGA | 5SGXMA3E1H29C1N.pdf | |
| XCV200-5BG352C | IC FPGA 260 I/O 352MBGA | XCV200-5BG352C.pdf | |
| MAX4452EUK+T | Voltage Feedback Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail SOT-23-5 | MAX4452EUK+T.pdf | |
| NJM3404AM | General Purpose Amplifier 2 Circuit 8-DMP | NJM3404AM.pdf | |
| LT6232CGN#TRPBF | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 16-SSOP | LT6232CGN#TRPBF.pdf | |
| CD4081BNSR | AND Gate IC 4 Channel 14-SO | CD4081BNSR.pdf | |
| CBTD3384DB,112 | Bus Switch 5 x 1:1 24-SSOP | CBTD3384DB,112.pdf | |
| BR24G128NUX-3TTR | IC EEPROM I2C BUS 128KBIT 8VSON | BR24G128NUX-3TTR.pdf |