| Manufacturer Part Number: | V30150C-M3/4W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 150V 15A Through Hole TO-220-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | V30150C-M3/4W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-V30150C-M3/4W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Functions & Parameters of the “Simplest” Semiconductor | |
| PCN Assembly/Origin | New subcontractor 06/Apr/2016 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Arrays | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | TMBS® | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 150V | |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 15A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.36V @ 15A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 200µA @ 150V | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-220-3 | |
| Supplier Device Package | TO-220AB | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | V30150C-M3/4W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
V30150C-M3/4W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of V30150C-M3/4W is new and unused, you can buy V30150C-M3/4W Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for V30150C-M3/4W.
| JANTX1N6660 | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 45V 15A Through Hole TO-254-3, TO-254AA (Straight Leads) | JANTX1N6660.pdf | |
| STPS30L60CT | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 60V 15A Through Hole TO-220-3 | STPS30L60CT.pdf | |
| 3EZ5.1D5E3/TR8 | Zener Diode 5.1V 3W ±5% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 3EZ5.1D5E3/TR8.pdf | |
| MINI52LAN | ARM® Cortex®-M0 NuMicro Mini51™ Microcontroller IC 32-Bit 24MHz 8KB (8K x 8) FLASH | MINI52LAN.pdf | |
| PPC8572EVTARLC | PowerPC e500 Microprocessor IC MPC85xx 2 Core, 32-Bit 1.067GHz 1023-FCPBGA (33x33) | PPC8572EVTARLC.pdf | |
| ADG201AKPZ | 4 Circuit IC Switch 1:1 90 Ohm 20-PLCC (9x9) | ADG201AKPZ.pdf | |
| ISL83080EIBZ-T | 1/1 Transceiver Full RS422, RS485 14-SOICN | ISL83080EIBZ-T.pdf | |
| DS3486M/NOPB | 0/4 Receiver RS422, RS423 16-SOIC | DS3486M/NOPB.pdf | |
| SP206ET-L | 4/3 Transceiver Full RS232 24-SOIC | SP206ET-L.pdf | |
| SP3232EEY-L | 2/2 Transceiver Full RS232 16-TSSOP | SP3232EEY-L.pdf | |
| CD4018BPWE4 | IC DIV-BY-N COUNTR PRSET 16TSSOP | CD4018BPWE4.pdf | |
| TPS2062DRG4 | IC CURR-LIMIT PWR-DIST SW 8-SOIC | TPS2062DRG4.pdf | |
| TPS79925YZUR | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 200mA 5-DSBGA (1x1.37) | TPS79925YZUR.pdf |