| Manufacturer Part Number: | V30200C-E3/4W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 200V 15A Through Hole TO-220-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | V30200C-E3/4W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-V30200C-E3/4W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Trench MOS Barrier Schottky Rectifiers | |
| Video File | Functions & Parameters of the “Simplest” Semiconductor | |
| Online Catalog | Schottky Diode Array | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Arrays | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | TMBS® | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200V | |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 15A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 15A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 160µA @ 200V | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-220-3 | |
| Supplier Device Package | TO-220AB | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | V30200C-E3/4W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
V30200C-E3/4W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of V30200C-E3/4W is new and unused, you can buy V30200C-E3/4W Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for V30200C-E3/4W.
| W01G | RECT BRIDGE 100V 1.5A GPP WOG | W01G.pdf | |
| PZU13B3,115 | Zener Diode 13V 310mW ±2% Surface Mount SOD-323F | PZU13B3,115.pdf | |
| RJH60F5DPQ-A0#T0 | IGBT Trench 600V 80A 260.4W Through Hole TO-247A | RJH60F5DPQ-A0#T0.pdf | |
| AD7392ARZ | 12 Bit Digital to Analog Converter 1 20-SOIC W | AD7392ARZ.pdf | |
| S9S08SG4E2CTGR | S08 S08 Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 4KB (4K x 8) FLASH 16-TSSOP | S9S08SG4E2CTGR.pdf | |
| DS90LV032ATM | 0/4 Receiver LVDS | DS90LV032ATM.pdf | |
| UC5601QPTR | SCSI Terminator 18 Terminations 28-PLCC (11.51x11.51) | UC5601QPTR.pdf | |
| LTC6101HVACS5#TRMPBF | Current Sense Amplifier 1 Circuit TSOT-23-5 | LTC6101HVACS5#TRMPBF.pdf | |
| 7201LA20TP | IC MEM FIFO 512X9 20NS 28DIP | 7201LA20TP.pdf | |
| 74AUP1GU04GX,125 | Inverter IC 1 Channel 4-SON | 74AUP1GU04GX,125.pdf | |
| SN74LVC1G99YZPR | Configurable Multiple Function Configurable 1 Circuit 4 Input 8-DSBGA, 8-WCSP (1.9x0.9) | SN74LVC1G99YZPR.pdf | |
| S-93C86BD4I-T8T1U | IC EEPROM | S-93C86BD4I-T8T1U.pdf | |
| MT28HL16GPBB3EBK-0GCT | NOR FLASH 512MX32 PLASTIC 3.3V | MT28HL16GPBB3EBK-0GCT.pdf | |
| CY7C1354C-167AXC | IC SRAM 9MBIT 167MHZ 100LQFP | CY7C1354C-167AXC.pdf | |
| LTC2953IDD-1#PBF | Power Supply Controller Push Button, On/Off Controller 12-DFN (3x3) | LTC2953IDD-1#PBF.pdf |