| Manufacturer Part Number: | V30202C-M3/4W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays |
| Available Quantity: | 10765 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 200V 15A Through Hole TO-220-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | V30202C-M3/4W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-V30202C-M3/4W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | Schottky Diode Array | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Arrays | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | TMBS® | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200V | |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 15A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 880mV @ 15A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 250µA @ 200V | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-220-3 | |
| Supplier Device Package | TO-220AB | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | V30202C-M3/4W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
V30202C-M3/4W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of V30202C-M3/4W is new and unused, you can buy V30202C-M3/4W Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for V30202C-M3/4W.
| GBPC2506W-E4/51 | RECTIFIER BRIDGE 25A 600V GBPC-W | GBPC2506W-E4/51.pdf | |
| VS-SD303C10S10C | Diode Standard 1000V (1kV) 350A Chassis Mount DO-200AA, PUK | VS-SD303C10S10C.pdf | |
| CSD17578Q5AT | MOSFET N-CH 30V 25A 8VSON | CSD17578Q5AT.pdf | |
| 8N3SV76KC-0145CDI | VCXO IC 100MHz 6-CLCC | 8N3SV76KC-0145CDI.pdf | |
| MB90548GSPF-G-320E1 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90545G Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 128KB (128K x 8) Mask ROM 100-QFP (14x20) | MB90548GSPF-G-320E1.pdf | |
| MAX1489ECSD+ | 0/4 Receiver RS232 14-SOIC | MAX1489ECSD+.pdf | |
| SP3232ECT-L/TR | 2/2 Transceiver Full RS232 16-SOIC | SP3232ECT-L/TR.pdf | |
| LM324APWRE4 | General Purpose Amplifier 4 Circuit 14-TSSOP | LM324APWRE4.pdf | |
| MAX6315US32D3-T | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-143-4 | MAX6315US32D3-T.pdf | |
| S-817A16ANB-CUFT2G | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.6V 20mA SC-82AB | S-817A16ANB-CUFT2G.pdf | |
| NJU7231U18-TE1# | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 100mA SOT-89 | NJU7231U18-TE1#.pdf |