| Manufacturer Part Number: | V60100C-E3/4W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays |
| Available Quantity: | 9883 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 100V 30A Through Hole TO-220-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | V60100C-E3/4W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-V60100C-E3/4W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Trench MOS Barrier Schottky Rectifiers | |
| Video File | Functions & Parameters of the “Simplest” Semiconductor | |
| PCN Assembly/Origin | New subcontractor 06/Apr/2016 | |
| Online Catalog | Schottky Diode Array | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Arrays | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | TMBS® | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100V | |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 30A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 790mV @ 30A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1mA @ 100V | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-220-3 | |
| Supplier Device Package | TO-220AB | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | V60100C-E3/4W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
V60100C-E3/4W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of V60100C-E3/4W is new and unused, you can buy V60100C-E3/4W Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for V60100C-E3/4W.
| 1N5946BUR-1 | Zener Diode 75V 1.25W ±5% Surface Mount DO-213AB | 1N5946BUR-1.pdf | |
| 9ERS3165BKLFT | IC EMBEDDED PC MAIN CLK 64VFQFPN | 9ERS3165BKLFT.pdf | |
| C8051F120-GQ | 8051 C8051F12x Microcontroller IC 8-Bit 100MHz 128KB (128K x 8) FLASH 100-TQFP (14x14) | C8051F120-GQ.pdf | |
| MSP430F2232TRHAR | MSP430 MSP430F2xx Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 8KB (8K x 8 + 256B) FLASH 40-VQFN (6x6) | MSP430F2232TRHAR.pdf | |
| PIC24FJ64GA106-E/MR | PIC PIC® 24F Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 64KB (22K x 24) FLASH 64-QFN (9x9) | PIC24FJ64GA106-E/MR.pdf | |
| R5F51138ADLJ#2A | RX RX100 Microcontroller IC 32-Bit 32MHz 512KB (512K x 8) FLASH 100-TFLGA (7x7) | R5F51138ADLJ#2A.pdf | |
| CY8C3866PVA-005 | 8051 PSOC® 3 CY8C38xx Microcontroller IC 8-Bit 67MHz 64KB (64K x 8) FLASH 48-SSOP | CY8C3866PVA-005.pdf | |
| ISL81487IPZ | 1/1 Transceiver Half RS422, RS485 8-PDIP | ISL81487IPZ.pdf | |
| DS90CF562MTDX/NOPB | Interface 48-TSSOP | DS90CF562MTDX/NOPB.pdf | |
| 74VHC32BQ-Q100X | OR Gate IC 4 Channel 14-DHVQFN (2.5x3) | 74VHC32BQ-Q100X.pdf | |
| MT48LC16M16A2P-6A AIT:G TR | IC SDRAM 256MBIT 167MHZ TSOP | MT48LC16M16A2P-6A AIT:G TR.pdf | |
| LM4040DEX3-2.5+T | Shunt Voltage Reference IC ±1% 15mA SC-70, SOT-323 | LM4040DEX3-2.5+T.pdf | |
| TL1451CPWRG4 | Buck, Boost, Flyback Regulator Positive Output Step-Up, Step-Down, Step-Up/Step-Down DC-DC Controller IC 16-TSSOP | TL1451CPWRG4.pdf |