| Manufacturer Part Number: | V60100C-M3/4W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 100V 30A Through Hole TO-220-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | V60100C-M3/4W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-V60100C-M3/4W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Assembly/Origin | New subcontractor 06/Apr/2016 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Arrays | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | TMBS® | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100V | |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 30A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 790mV @ 30A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1mA @ 100V | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-220-3 | |
| Supplier Device Package | TO-220AB | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | V60100C-M3/4W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
V60100C-M3/4W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of V60100C-M3/4W is new and unused, you can buy V60100C-M3/4W Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for V60100C-M3/4W.
| G2SB60-E3/51 | DIODE GPP 1.5A 600V GBL | G2SB60-E3/51.pdf | |
| DMMT3904W-7 | TRANS 2NPN 40V 0.2A SOT363 | DMMT3904W-7.pdf | |
| APT13F120S | MOSFET N-CH 1200V 14A D3PAK | APT13F120S.pdf | |
| SI5342D-B-GM | IC CLK BUFFER PLL 44QFN | SI5342D-B-GM.pdf | |
| 8N3SV75FC-0037CDI8 | VCXO IC 500MHz 6-CLCC | 8N3SV75FC-0037CDI8.pdf | |
| 8N4Q001FG-1014CDI8 | Clock Oscillator IC 625MHz, 312.5MHz, 156.25MHz, 125MHz 10-CLCC | 8N4Q001FG-1014CDI8.pdf | |
| DDC232CZXGT | 20 Bit Analog to Digital Converter 32 Input 16 Sigma-Delta 64-NFBGA (8x8) | DDC232CZXGT.pdf | |
| A3PE3000-1FGG484I | IC FPGA 341 I/O 484FBGA | A3PE3000-1FGG484I.pdf | |
| 5SGXMB9R3H43C2LN | IC FPGA 600 I/O 1760HBGA | 5SGXMB9R3H43C2LN.pdf | |
| CY8C4244LQI-443 | ARM® Cortex®-M0 PSOC® 4 CY8C42xx Microcontroller IC 32-Bit 48MHz 16KB (16K x 8) FLASH 40-QFN (6x6) | CY8C4244LQI-443.pdf | |
| PIC16LF1459T-I/SO | PIC PIC® XLP™ 16F Microcontroller IC 8-Bit 48MHz 14KB (8K x 14) FLASH 20-SOIC | PIC16LF1459T-I/SO.pdf | |
| EL1528CREZ-T7 | 2/0 Driver DSL 20-HTSSOP | EL1528CREZ-T7.pdf | |
| RE46C800SS20T | IC SMOKE DETECTOR ION 20SSOP | RE46C800SS20T.pdf | |
| SN74HC14PWG4 | Inverter IC 6 Channel Schmitt Trigger 14-TSSOP | SN74HC14PWG4.pdf | |
| MIC5841YV-TR | IC DRVR LATCH 8BIT SER IN 20PLCC | MIC5841YV-TR.pdf |