| Manufacturer Part Number: | V60H150PW-M3/4W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 150V 30A Through Hole TO-3P-3 Full Pack |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | V60H150PW-M3/4W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-V60H150PW-M3/4W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Arrays | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | TMBS® | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 150V | |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 30A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 930mV @ 30A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 250µA @ 150V | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-3P-3 Full Pack | |
| Supplier Device Package | TO-3PW | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | V60H150PW-M3/4W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
V60H150PW-M3/4W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of V60H150PW-M3/4W is new and unused, you can buy V60H150PW-M3/4W Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for V60H150PW-M3/4W.
| MURS120HE3/52T | DIODE GEN PURP 200V 2A DO214AA | MURS120HE3/52T.pdf | |
| BZX884-C5V1,315 | Zener Diode 5.1V 250mW ±5% Surface Mount SOD-882 | BZX884-C5V1,315.pdf | |
| MMSZ4701-G3-18 | Zener Diode 14V 500mW ±5% Surface Mount SOD-123 | MMSZ4701-G3-18.pdf | |
| 1N5954P/TR12 | Zener Diode 160V 1.5W ±20% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 1N5954P/TR12.pdf | |
| BUZ11_NR4941 | MOSFET N-CH 50V 30A TO-220AB | BUZ11_NR4941.pdf | |
| IRF7457PBF | MOSFET N-CH 20V 15A 8-SOIC | IRF7457PBF.pdf | |
| IRF6623 | MOSFET N-CH 20V 16A DIRECTFET | IRF6623.pdf | |
| IGW50N65F5FKSA1 | IGBT 650V 80A 305W Through Hole PG-TO247-3 | IGW50N65F5FKSA1.pdf | |
| 5V49EE704NDGI8 | IC PLL CLK GEN 200MHZ 28VFQFPN | 5V49EE704NDGI8.pdf | |
| AT6005-2JC | IC FPGA 64 I/O 84PLCC | AT6005-2JC.pdf | |
| XCV100E-6FG256I | IC FPGA 176 I/O 256FBGA | XCV100E-6FG256I.pdf | |
| SN65LVDS101DGKG4 | Buffer, ReDriver 1 Channel 2Gbps 8-VSSOP | SN65LVDS101DGKG4.pdf | |
| NC7WZ14P6X | Inverter IC 2 Channel Schmitt Trigger SC-70-6 | NC7WZ14P6X.pdf | |
| 74F32SJ | OR Gate IC 4 Channel 14-SOP | 74F32SJ.pdf | |
| 24LC32AT-I/ST | IC EEPROM 32KBIT 400KHZ 8TSSOP | 24LC32AT-I/ST.pdf |