| Manufacturer Part Number: | V8P45-M3/86A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE SCHOTTKY 45V 4.3A TO277A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | V8P45-M3/86A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-V8P45-M3/86A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP®, TMBS® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 45V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 4.3A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 580mV @ 8A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 600µA @ 45V | |
| Capacitance @ Vr, F | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN | |
| Supplier Device Package | TO-277A (SMPC) | |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 150°C | |
| Standard Package | 9,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | V8P45-M3/86A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
V8P45-M3/86A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of V8P45-M3/86A is new and unused, you can buy V8P45-M3/86A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for V8P45-M3/86A.
| VS-VSKJ71/08 | Diode Array 1 Pair Common Anode Standard 800V 40A Chassis Mount ADD-A-PAK (3) | VS-VSKJ71/08.pdf | |
| NSTB60BDW1T1 | TRANS NPN PREBIAS/PNP SOT363 | NSTB60BDW1T1.pdf | |
| BFR 93AW E6327 | RF Transistor NPN 12V 90mA 6GHz 300mW Surface Mount PG-SOT323-3 | BFR 93AW E6327.pdf | |
| IRF3710STRR | MOSFET N-CH 100V 57A D2PAK | IRF3710STRR.pdf | |
| APTGT400DU120G | IGBT Module Trench Field Stop Dual, Common Source 1200V 560A 1785W Chassis Mount SP6 | APTGT400DU120G.pdf | |
| 74FCT3807EPGGI | Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 166MHz 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) | 74FCT3807EPGGI.pdf | |
| MSP430F4619IPZR | MSP430 MSP430x4xx Microcontroller IC 16-Bit 8MHz 120KB (120K x 8 + 256B) FLASH 100-LQFP (14x14) | MSP430F4619IPZR.pdf | |
| M306NLFHGP#U3 | M16C/60 M16C™ M16C/60/6NL Microcontroller IC 16-Bit 24MHz 384KB (384K x 8) FLASH 100-LFQFP (14x14) | M306NLFHGP#U3.pdf | |
| ADM3222ARWZ | 2/2 Transceiver Full RS232 18-SOIC W | ADM3222ARWZ.pdf | |
| LM4911MMX/NOPB | Amplifier IC Headphones, 2-Channel (Stereo) Class AB 10-VSSOP | LM4911MMX/NOPB.pdf | |
| S25FS256SDSNFI003 | IC MEM 256MB FLASH 8WSON | S25FS256SDSNFI003.pdf | |
| AT27BV1024-90VC | IC OTP 1MBIT 90NS 40VSOP | AT27BV1024-90VC.pdf | |
| SST39LF010-45-4C-MME-T | IC FLASH 1MBIT 45NS 34WFBGA | SST39LF010-45-4C-MME-T.pdf | |
| NCP1014ST100T3 | Converter Offline Flyback Topology 100kHz SOT-223 | NCP1014ST100T3.pdf | |
| XC6121C645ER-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 6-USP (1.8x2) | XC6121C645ER-G.pdf |