| Manufacturer Part Number: | VI10150S-M3/4W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Schottky 150V 10A Through Hole TO-262AA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | VI10150S-M3/4W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-VI10150S-M3/4W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | Automotive, AEC-Q101 | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 150V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 10A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2V @ 10A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 150µA @ 150V | |
| Capacitance @ Vr, F | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA | |
| Supplier Device Package | TO-262AA | |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 150°C | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | VI10150S-M3/4W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
VI10150S-M3/4W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of VI10150S-M3/4W is new and unused, you can buy VI10150S-M3/4W Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for VI10150S-M3/4W.
| RLZTE-1127C | Zener Diode 25.6V 500mW ±3% Surface Mount LLDS | RLZTE-1127C.pdf | |
| STW22NM60N | MOSFET N-CH 600V 16A TO-247 | STW22NM60N.pdf | |
| IPP041N12N3 G | MOSFET N-CH 120V 120A TO220-3 | IPP041N12N3 G.pdf | |
| MCP3422A5T-E/MS | 18 Bit Analog to Digital Converter 2 Input 1 Sigma-Delta 8-MSOP | MCP3422A5T-E/MS.pdf | |
| ISL23445WFVZ-TK | Digital Potentiometer 10k Ohm 4 Circuit 256 Taps SPI Interface 20-TSSOP | ISL23445WFVZ-TK.pdf | |
| XCR3128XL-10TQG144I | IC CPLD 128MC 9.1NS 144TQFP | XCR3128XL-10TQG144I.pdf | |
| PIC16C62A-10E/SP | PIC PIC® 16C Microcontroller IC 8-Bit 10MHz 3.5KB (2K x 14) OTP 28-SPDIP | PIC16C62A-10E/SP.pdf | |
| ISL3150EIUZ-T | 1/1 Transceiver Full RS422, RS485 10-MSOP | ISL3150EIUZ-T.pdf | |
| CS61584A-IQ5Z | Telecom IC Line Interface Unit (LIU) 64-LQFP | CS61584A-IQ5Z.pdf | |
| ADA4896-2ARMZ | Voltage Feedback Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-MSOP | ADA4896-2ARMZ.pdf | |
| 74HC244D-Q100,118 | Buffer, Non-Inverting 2 Element 4 Bit per Element Push-Pull Output 20-SO | 74HC244D-Q100,118.pdf | |
| MC10ELT20DTG | Mixed Signal Translator Unidirectional 1 Circuit 1 Channel 8-TSSOP | MC10ELT20DTG.pdf | |
| TDA3681ATH/N1C,518 | Ignition Buffer, Regulator PMIC 20-HSOP | TDA3681ATH/N1C,518.pdf | |
| S-1135A16-M5T1U | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.6V 300mA SOT-89-5 | S-1135A16-M5T1U.pdf | |
| TPS7301QDG4 | Linear Voltage Regulator IC Positive Adjustable 1 Output 1.2 V ~ 9.75 V 500mA 8-SOIC | TPS7301QDG4.pdf |