| Manufacturer Part Number: | VI30100SG-M3/4W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Schottky 100V 30A Through Hole TO-262AA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | VI30100SG-M3/4W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-VI30100SG-M3/4W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | Automotive, AEC-Q101 | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 30A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1V @ 30A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 350µA @ 100V | |
| Capacitance @ Vr, F | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA | |
| Supplier Device Package | TO-262AA | |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 150°C | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | VI30100SG-M3/4W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
VI30100SG-M3/4W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of VI30100SG-M3/4W is new and unused, you can buy VI30100SG-M3/4W Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for VI30100SG-M3/4W.
| PRLL5818,115 | Diode Schottky 30V 1A Surface Mount MELF | PRLL5818,115.pdf | |
| APTSM120AM25CT3AG | POWER MODULE - SIC | APTSM120AM25CT3AG.pdf | |
| ICS93716AF | IC CLK BUF DDR 233MHZ 1CIRC | ICS93716AF.pdf | |
| 8N3DV85EC-0153CDI | VCXO IC 100MHz, 40.5MHz 6-CLCC | 8N3DV85EC-0153CDI.pdf | |
| C8051F551-IM | 8051 C8051F55x Microcontroller IC 8-Bit 50MHz 32KB (32K x 8) FLASH 24-QFN (4x4) | C8051F551-IM.pdf | |
| S6E1C32D0AGN20000 | ARM® Cortex®-M0+ FM0+ S6E1C3 Microcontroller IC 32-Bit 40MHz 128KB (128K x 8) FLASH 64-QFN (9x9) | S6E1C32D0AGN20000.pdf | |
| MB90F020CPMT-GS-9139 | IC MCU MICOM FLASH 120LQFP | MB90F020CPMT-GS-9139.pdf | |
| PIC12F675T-I/MD | PIC PIC® 12F Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 1.75KB (1K x 14) FLASH 8-DFN (4x4) | PIC12F675T-I/MD.pdf | |
| LMV824MT/NOPB | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-TSSOP | LMV824MT/NOPB.pdf | |
| SY88983VMI | Limiting Postamplifier IC Optical Networks 16-MLF® (3x3) | SY88983VMI.pdf | |
| 74HCT259PW,112 | D-Type, Addressable 1 Channel 1:8 IC Standard 16-TSSOP | 74HCT259PW,112.pdf | |
| UCC27518DBVT | IC GATE DVR LOW SIDE 1CH SOT23-5 | UCC27518DBVT.pdf |