| Manufacturer Part Number: | VRF148A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - RF |
| Available Quantity: | 9046 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Mosfet N-Channel 50V 100mA 30MHz 18dB 30W M113 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | VRF148A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-VRF148A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | RF MOSFETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - RF | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | N-Channel | |
| Frequency | 30MHz | |
| Gain | 18dB | |
| Voltage - Test | 50V | |
| Current Rating | 6A | |
| Noise Figure | - | |
| Current - Test | 100mA | |
| Power - Output | 30W | |
| Voltage - Rated | 170V | |
| Package / Case | M113 | |
| Supplier Device Package | M113 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | VRF148A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
VRF148A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of VRF148A is new and unused, you can buy VRF148A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for VRF148A.
| BT169D/DG,126 | SCR 400V 800mA Sensitive Gate Through Hole TO-92-3 | BT169D/DG,126.pdf | |
| KSD471AYTA | TRANS NPN 30V 1A TO-92 | KSD471AYTA.pdf | |
| BC850BE6327HTSA1 | TRANS NPN 45V 0.1A SOT-23 | BC850BE6327HTSA1.pdf | |
| APA075-PQ208 | IC FPGA 158 I/O 208QFP | APA075-PQ208.pdf | |
| PIC16LF1708T-I/SS | PIC PIC® XLP™ 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 7KB (4K x 14) FLASH 20-SSOP | PIC16LF1708T-I/SS.pdf | |
| EFM32ZG110F4-QFN24T | ARM® Cortex®-M0+ Zero Gecko Microcontroller IC 32-Bit 24MHz 4KB (4K x 8) FLASH 24-QFN (5x5) | EFM32ZG110F4-QFN24T.pdf | |
| ATMEGA32-16MC | AVR AVR® ATmega Microcontroller IC 8-Bit 16MHz 32KB (16K x 16) FLASH 44-VQFN (7x7) | ATMEGA32-16MC.pdf | |
| ST202ECTR | 2/2 Transceiver Full RS232 16-TSSOP | ST202ECTR.pdf | |
| AA4005GTR-G1 | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) Class AB 20-TSSOP-EP | AA4005GTR-G1.pdf | |
| HCF4017M013TR | IC DECADE COUNTR W/DECODE 16SOIC | HCF4017M013TR.pdf | |
| SN74AVC32T245ZKER | Voltage Level Translator Bidirectional 4 Circuit 8 Channel 380Mbps 96-PBGA MICROSTAR (13.6x5.6) | SN74AVC32T245ZKER.pdf | |
| CY7C09449PVA-AC | IC SRAM 128KBIT 50MHZ 160LQFP | CY7C09449PVA-AC.pdf | |
| LM2586T-5.0/NOPB | Boost, Flyback, Forward Converter Switching Regulator IC Positive Fixed 5V 1 Output 3A (Switch) TO-220-7 (Formed Leads) | LM2586T-5.0/NOPB.pdf |