| Manufacturer Part Number: | VS-26MB10A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Bridge Rectifiers |
| Available Quantity: | 9124 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RECTIFIER BRIDGE 100V 25A D-34A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | VS-26MB10A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-VS-26MB10A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Other Related Documents | D-34 Outline Dimensions | |
| Online Catalog | QC Terminal Bridge Rectifiers | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Bridge Rectifiers | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Single Phase | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 100V | |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 25A | |
| Mounting Type | QC Terminal | |
| Package / Case | 4-Square, D-34 | |
| Supplier Device Package | D-34 | |
| Standard Package | 20 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | VS-26MB10A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
VS-26MB10A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of VS-26MB10A is new and unused, you can buy VS-26MB10A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for VS-26MB10A.
| BAS116LP3-7 | DIODE GEN PURP 85V 215MA 2DFN | BAS116LP3-7.pdf | |
| JAN1N4111CUR-1 | Zener Diode 17V ±2% Surface Mount DO-213AA | JAN1N4111CUR-1.pdf | |
| EMD9T2R | TRANS NPN/PNP PREBIAS 0.15W EMT6 | EMD9T2R.pdf | |
| 8N3SV75LC-0043CDI | VCXO IC 496MHz 6-CLCC | 8N3SV75LC-0043CDI.pdf | |
| 3354-GX-XX7-RC | MitySOM Embedded Module ARM® Cortex®-A8, AM3354 720MHz 256MB | 3354-GX-XX7-RC.pdf | |
| ATXMEGA16A4-CUR | AVR AVR® XMEGA® A4 Microcontroller IC 8/16-Bit 32MHz 16KB (8K x 16) FLASH 49-VFBGA (5x5) | ATXMEGA16A4-CUR.pdf | |
| MB9AFA42LBQN-G-AVE2 | ARM® Cortex®-M3 FM3 MB9AA40NB Microcontroller IC 32-Bit 40MHz 160KB (160K x 8) FLASH 64-QFN (9x9) | MB9AFA42LBQN-G-AVE2.pdf | |
| MB90F591APF-G | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90590 Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 384KB (384K x 8) FLASH 100-QFP (14x20) | MB90F591APF-G.pdf | |
| USB2422T-I/MJ | USB Hub Controller USB 2.0 USB Interface 24-QFN (4x4) | USB2422T-I/MJ.pdf | |
| MAX1480ACPI+ | 1/1 Transceiver Half RS422, RS485 28-PDIP | MAX1480ACPI+.pdf | |
| TLV2452IDGKG4 | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-VSSOP | TLV2452IDGKG4.pdf | |
| LM2903QD | Comparator Differential CMOS, MOS, Open-Collector, TTL 8-SOIC | LM2903QD.pdf | |
| SN74LVC827APW | Buffer, Non-Inverting 1 Element 10 Bit per Element Push-Pull Output 24-TSSOP | SN74LVC827APW.pdf | |
| SY100H600JC-TR | Mixed Signal Translator Unidirectional 1 Circuit 9 Channel 28-PLCC (11.5x11.5) | SY100H600JC-TR.pdf | |
| LNK353GN-TL | Converter Offline Flyback Topology 200kHz SMD-8B | LNK353GN-TL.pdf |