| Manufacturer Part Number: | VS-26MB140A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Bridge Rectifiers |
| Available Quantity: | 9430 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RECTIFIER BRIDGE 1400V 25A D-34A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | VS-26MB140A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-VS-26MB140A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Other Related Documents | D-34 Outline Dimensions | |
| Online Catalog | QC Terminal Bridge Rectifiers | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Bridge Rectifiers | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Single Phase | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 1400V | |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 25A | |
| Mounting Type | QC Terminal | |
| Package / Case | 4-Square, D-34 | |
| Supplier Device Package | D-34 | |
| Standard Package | 20 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | VS-26MB140A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
VS-26MB140A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of VS-26MB140A is new and unused, you can buy VS-26MB140A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for VS-26MB140A.
| MMST8098T146 | TRANS NPN 60V 0.2A SC-59 SMT3 | MMST8098T146.pdf | |
| HMC987LP5ETR | Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 8GHz 32-VFQFN Exposed Pad | HMC987LP5ETR.pdf | |
| 8N3DV85BC-0070CDI8 | VCXO IC 24.576MHz, 200MHz 6-CLCC | 8N3DV85BC-0070CDI8.pdf | |
| PIC16C62A-04I/SS | PIC PIC® 16C Microcontroller IC 8-Bit 4MHz 3.5KB (2K x 14) OTP 28-SSOP | PIC16C62A-04I/SS.pdf | |
| CY8CPLC20-28PVXIT | 2.4k Modem FSK 28-SSOP | CY8CPLC20-28PVXIT.pdf | |
| LM6134BIM | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-SOICN | LM6134BIM.pdf | |
| EL4583CSZ-T13 | IC SYNC SEPARATOR S-H 50% 16SOIC | EL4583CSZ-T13.pdf | |
| TDA18212HN/M/C1,55 | IC TV SILICON TUNER 40HVQFN | TDA18212HN/M/C1,55.pdf | |
| 34AA04T-I/MNY | IC EEPROM 4KBIT I2C EXT 8TDFN | 34AA04T-I/MNY.pdf | |
| AP9101CK6-AKTRG1 | Battery Battery Protection IC Lithium-Ion/Polymer SOT-26 | AP9101CK6-AKTRG1.pdf | |
| VNK5N07FM | MOSFET N-CH 70V 5A SOT-82FM | VNK5N07FM.pdf | |
| XC6118C24DGR-G | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel 4-USP (1.2x1.6) | XC6118C24DGR-G.pdf | |
| MAX697CWE+T | Supervisor Push-Pull, Push-Pull 2 Channel 16-SOIC | MAX697CWE+T.pdf | |
| MIC5235-1.8YM5-TR | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 150mA SOT-23-5 | MIC5235-1.8YM5-TR.pdf | |
| AP1118S90L-13 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 9V 1A 8-SOP | AP1118S90L-13.pdf |