| Manufacturer Part Number: | VS-26MB60A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Bridge Rectifiers |
| Available Quantity: | 9231 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RECTIFIER BRIDGE 600V 25A D-34A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | VS-26MB60A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-VS-26MB60A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Other Related Documents | D-34 Outline Dimensions | |
| Online Catalog | QC Terminal Bridge Rectifiers | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Bridge Rectifiers | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Single Phase | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 600V | |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 25A | |
| Mounting Type | QC Terminal | |
| Package / Case | 4-Square, D-34 | |
| Supplier Device Package | D-34 | |
| Standard Package | 20 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | VS-26MB60A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
VS-26MB60A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of VS-26MB60A is new and unused, you can buy VS-26MB60A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for VS-26MB60A.
| MBRTA60040RL | Diode Array 1 Pair Common Anode Schottky 40V 300A Chassis Mount Three Tower | MBRTA60040RL.pdf | |
| S110FP | DIODE SCHOTTKY 100V 1A SOD123HE | S110FP.pdf | |
| BCV63B,215 | TRANS 2NPN 30V/6V 0.1A SOT143B | BCV63B,215.pdf | |
| SI6981DQ-T1-E3 | MOSFET 2P-CH 20V 4.1A 8-TSSOP | SI6981DQ-T1-E3.pdf | |
| CDC536DBG4 | IC 3.3V PLL CLOCK DRIVER 28-SSOP | CDC536DBG4.pdf | |
| MAX1226BCEE+ | 12 Bit Analog to Digital Converter 4, 8 Input 1 SAR 16-QSOP | MAX1226BCEE+.pdf | |
| TMS320VC5502GZZ200 | IC FXD-PNT DSP 400 MIPS 201-BGA | TMS320VC5502GZZ200.pdf | |
| XA6SLX45-2CSG484Q | IC FPGA 320 I/O 484BGA | XA6SLX45-2CSG484Q.pdf | |
| AT6002A-4AC | IC FPGA 95 I/O 144TQFP | AT6002A-4AC.pdf | |
| LPC4330FBD144,551 | ARM® Cortex®-M4/M0 LPC43xx Microcontroller IC 32-Bit Dual-Core 204MHz ROMless 144-LQFP (20x20) | LPC4330FBD144,551.pdf | |
| DSPIC33EP32GS202T-E/SS | dsPIC Automotive, AEC-Q100, dsPIC™ 33EP Microcontroller IC 16-Bit 60 MIPs 32KB (32K x 8) FLASH 28-SSOP | DSPIC33EP32GS202T-E/SS.pdf | |
| MB90549GSPMC-G-108-BND | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90545G Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 256KB (256K x 8) Mask ROM 100-LQFP (14x14) | MB90549GSPMC-G-108-BND.pdf | |
| TLE98322QVXUMA3 | IC MOTOR DRIVER 48VQFN | TLE98322QVXUMA3.pdf | |
| MPC8544ECVJALFA | PowerPC e500 Microprocessor IC MPC85xx 1 Core, 32-Bit 667MHz 783-FCPBGA (29x29) | MPC8544ECVJALFA.pdf | |
| LE75282BBVC | Telecom IC Line Card Access Switch 44-TQFP (10x10) | LE75282BBVC.pdf |