| Manufacturer Part Number: | VS-4ESH02-M3/86A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE 200V 4A TO277A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | VS-4ESH02-M3/86A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-VS-4ESH02-M3/86A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Fred Pt Die Technology in the New eSMP Packages | |
| Online Catalog | Standard Diode | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | FRED Pt® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Standard | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 4A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 930mV @ 4A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | 20ns | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 2µA @ 200V | |
| Capacitance @ Vr, F | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN | |
| Supplier Device Package | TO-277A (SMPC) | |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 175°C | |
| Standard Package | 1,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | VS-4ESH02-M3/86A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
VS-4ESH02-M3/86A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of VS-4ESH02-M3/86A is new and unused, you can buy VS-4ESH02-M3/86A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for VS-4ESH02-M3/86A.
| PZU16B3A,115 | Zener Diode 16V 320mW ±2% Surface Mount SOD-323 | PZU16B3A,115.pdf | |
| DDTA124TUA-7 | TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT323 | DDTA124TUA-7.pdf | |
| STFI10NK60Z | MOSFET N-CH 600V 10A I2PAK FP | STFI10NK60Z.pdf | |
| 8N4SV76BC-0046CDI | VCXO IC 200MHz 6-CLCC | 8N4SV76BC-0046CDI.pdf | |
| MAX154ACWG+T | 8 Bit Analog to Digital Converter 4 Input 1 Flash 24-SOIC | MAX154ACWG+T.pdf | |
| MCP4162-103E/MS | Digital Potentiometer 10k Ohm 1 Circuit 257 Taps SPI Interface 8-MSOP | MCP4162-103E/MS.pdf | |
| MB89635RPF-G-1012-BND | F²MC-8L F²MC-8L MB89630R Microcontroller IC 8-Bit 10MHz 16KB (16K x 8) Mask ROM 64-PQFP (20x14) | MB89635RPF-G-1012-BND.pdf | |
| MAX954EPA+ | Amplifier, Comparator IC Smart Card 8-PDIP | MAX954EPA+.pdf | |
| N74F32N,602 | OR Gate IC 4 Channel 14-DIP | N74F32N,602.pdf | |
| 25LC040AT-M/SN | IC EEPROM 4KBIT 10MHZ 8SOIC | 25LC040AT-M/SN.pdf | |
| LV51136T-TLM-E | Battery Battery Protection IC Lithium-Ion 8-MSOP | LV51136T-TLM-E.pdf | |
| IR25600PBF | IC DUAL MOSFET IGBT 8-DIP | IR25600PBF.pdf | |
| SIP32453DB-T2-GE1 | IC LOAD SWITCH 4MICROFOOT | SIP32453DB-T2-GE1.pdf | |
| LP3986TL-3133/NOPB | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 2 Output 3.1V, 3.3V 150mA 8-DSBGA | LP3986TL-3133/NOPB.pdf |