| Manufacturer Part Number: | VS-4ESH02HM3/86A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE 200V 4A TO277A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | VS-4ESH02HM3/86A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-VS-4ESH02HM3/86A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Fred Pt Die Technology in the New eSMP Packages | |
| Online Catalog | Standard Diode | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | FRED Pt® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Standard | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 4A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 930mV @ 4A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | 20ns | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 2µA @ 200V | |
| Capacitance @ Vr, F | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN | |
| Supplier Device Package | TO-277A (SMPC) | |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 175°C | |
| Standard Package | 1,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | VS-4ESH02HM3/86A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
VS-4ESH02HM3/86A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of VS-4ESH02HM3/86A is new and unused, you can buy VS-4ESH02HM3/86A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for VS-4ESH02HM3/86A.
| PA431407 | SCR Module 1400V 1550A Series Connection - All SCRs Chassis Mount POW-R-BLOK™ Module | PA431407.pdf | |
| JANTXV2N4399 | TRANS PNP 60V 30A TO-3 | JANTXV2N4399.pdf | |
| IRFL4315 | MOSFET N-CH 150V 2.6A SOT223 | IRFL4315.pdf | |
| HMC744LC3CTR | Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 14GHz 16-VFCQFN Exposed Pad | HMC744LC3CTR.pdf | |
| ADS8329IRSAT | 16 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 16-QFN (4x4) | ADS8329IRSAT.pdf | |
| MAX1111EEE+T | 8 Bit Analog to Digital Converter 2, 4 Input 1 SAR 16-QSOP | MAX1111EEE+T.pdf | |
| AD5541JRZ-REEL7 | 16 Bit Digital to Analog Converter 1 8-SOIC | AD5541JRZ-REEL7.pdf | |
| STM32F334K8T7 | ARM® Cortex®-M4 STM32 F3 Microcontroller IC 32-Bit 72MHz 64KB (64K x 8) FLASH 32-LQFP (7x7) | STM32F334K8T7.pdf | |
| PIC16LC64AT-04/PT | PIC PIC® 16C Microcontroller IC 8-Bit 4MHz 3.5KB (2K x 14) OTP 44-TQFP (10x10) | PIC16LC64AT-04/PT.pdf | |
| ZGP323LAP2016C | Z8 Z8® GP™ Microcontroller IC 8-Bit 8MHz 16KB (16K x 8) OTP | ZGP323LAP2016C.pdf | |
| ST72F361J7T6 | ST7 ST7 Microcontroller IC 8-Bit 8MHz 48KB (48K x 8) FLASH | ST72F361J7T6.pdf | |
| R5F2L368MDFP#V0 | R8C R8C/Lx/36M Microcontroller IC 16-Bit 20MHz 64KB (64K x 8) FLASH 64-LFQFP (10x10) | R5F2L368MDFP#V0.pdf | |
| TLE2084IDWG4 | J-FET Amplifier 4 Circuit 16-SOIC | TLE2084IDWG4.pdf | |
| MPY100AG | Analog Multiplier/Divider 4-Quadrant 14-CDIP SB | MPY100AG.pdf | |
| SN74AUCH32244ZKER | Buffer, Non-Inverting 8 Element 4 Bit per Element Push-Pull Output 96-PBGA MICROSTAR (13.6x5.6) | SN74AUCH32244ZKER.pdf |