| Manufacturer Part Number: | VS-GBPC2510A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Bridge Rectifiers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RECT BRIDGE 1-PH 1000V 25A GBPCA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | VS-GBPC2510A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-VS-GBPC2510A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Bridge Rectifiers | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | - | |
| Packaging | Tray | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Single Phase | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 1000V | |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 25A | |
| Mounting Type | QC Terminal | |
| Package / Case | 4-Square, GBPC-A | |
| Supplier Device Package | GBPC-A | |
| Standard Package | 100 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | VS-GBPC2510A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
VS-GBPC2510A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of VS-GBPC2510A is new and unused, you can buy VS-GBPC2510A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for VS-GBPC2510A.
| GP15K-E3/54 | DIODE GEN PURP 800V 1.5A DO204AC | GP15K-E3/54.pdf | |
| GP10G-4004E-E3/54 | DIODE GEN PURP 400V 1A DO204AL | GP10G-4004E-E3/54.pdf | |
| 8N4QV01KG-0118CDI | VCXO IC 100MHz 10-CLCC | 8N4QV01KG-0118CDI.pdf | |
| ATF1504AS-7JX44 | IC CPLD 64MC 7.5NS 44PLCC | ATF1504AS-7JX44.pdf | |
| XA6SLX9-2CSG324Q | IC FPGA 200 I/O 324CSGBGA | XA6SLX9-2CSG324Q.pdf | |
| A3P1000-2FGG484I | IC FPGA 300 I/O 484FBGA | A3P1000-2FGG484I.pdf | |
| XE167FM72F80LRABKXUMA1 | C166SV2 XE16x Microcontroller IC 16-Bit 80MHz 576KB (576K x 8) FLASH PG-LQFP-144-13 | XE167FM72F80LRABKXUMA1.pdf | |
| MB90347EPMC-GS-539E1 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90340E Microcontroller IC 16-Bit 24MHz 128KB (128K x 8) Mask ROM 100-LQFP (14x14) | MB90347EPMC-GS-539E1.pdf | |
| TLV274IDRG4 | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-SOIC | TLV274IDRG4.pdf | |
| 72V273L7-5BCGI | IC FIFO 16384X18 7-5NS 100BGA | 72V273L7-5BCGI.pdf | |
| 7140SA55J | IC SRAM 8KBIT 55NS 52PLCC | 7140SA55J.pdf | |
| IS42VM32200K-6BLI | IC SDRAM 64M 166MHZ 90BGA | IS42VM32200K-6BLI.pdf | |
| XC6121A540ER-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 6-USP (1.8x2) | XC6121A540ER-G.pdf | |
| VRE3025BD | Series Voltage Reference IC ±0.02% 15mA 8-DIP (0.400", 10.16mm) | VRE3025BD.pdf | |
| ISL6552CR-T | Buck Regulator Positive Output Step-Down DC-DC Controller IC 20-QFN-EP (5x5) | ISL6552CR-T.pdf |