| Manufacturer Part Number: | VS-GBPC3502A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Bridge Rectifiers |
| Available Quantity: | 9082 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RECT BRIDGE 1-PH 200V 35A GBPC-A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | VS-GBPC3502A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-VS-GBPC3502A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | QC Terminal Bridge Rectifiers | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Bridge Rectifiers | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Single Phase | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 200V | |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 35A | |
| Mounting Type | QC Terminal | |
| Package / Case | 4-Square, GBPC-A | |
| Supplier Device Package | GBPC-A | |
| Standard Package | 100 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | VS-GBPC3502A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
VS-GBPC3502A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of VS-GBPC3502A is new and unused, you can buy VS-GBPC3502A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for VS-GBPC3502A.
| BZT52H-C68,115 | Zener Diode 68V 375mW ±5% Surface Mount SOD-123F | BZT52H-C68,115.pdf | |
| L601E8AP | TRIAC SENS GATE 600V 1A TO92 | L601E8AP.pdf | |
| BC33716TF | TRANS NPN 45V 0.8A TO-92 | BC33716TF.pdf | |
| AD5064ARUZ-1REEL7 | 16 Bit Digital to Analog Converter 4 14-TSSOP | AD5064ARUZ-1REEL7.pdf | |
| XC7K325T-1FFG676CES9937 | IC FPGA 400 I/O 676FCBGA | XC7K325T-1FFG676CES9937.pdf | |
| SN74LV4053ATPWRQ1 | 3 Circuit IC Switch 2:1 75 Ohm 16-TSSOP | SN74LV4053ATPWRQ1.pdf | |
| MAX4525CUB+T | 1 Circuit IC Switch 2:2 150 Ohm 10-uMAX | MAX4525CUB+T.pdf | |
| SN74AVC16244GQLR | Buffer, Non-Inverting 4 Element 4 Bit per Element Push-Pull Output 56-BGA MICROSTAR JUNIOR (7.0x4.5) | SN74AVC16244GQLR.pdf | |
| AT49LV040-70VC | IC FLASH 4MBIT 70NS 32VSOP | AT49LV040-70VC.pdf | |
| NCV8406ADTRKG | IC DRIVER LOW SIDE DPAK | NCV8406ADTRKG.pdf | |
| XC6123C244MG-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-25 | XC6123C244MG-G.pdf | |
| XC6123A248ER-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 6-USP (1.8x2) | XC6123A248ER-G.pdf |